Szukaj:


Czwartek, 22 Lutego 2018


-->


2017-07-14

Siedem nowych konceptów franczyzowych Carrefour

Nowe minikoncepty i rozwiązania graficzne w sklepach express convenience i express minimarket mają ułatwić klientom wybór produktów i zwiększyć sprzedaż w placówkach franczyzowych.

Siedem nowych konceptów franczyzowych Carrefour to: „Piwa regionalne”, „Pamiątki z Polski”, oznaczenia produktów „Made in Poland”, „Bakalie-luz”, „Okrągłe ceny”, oznaczenia jajek i oznaczenia win.

Carrefour dostosowuje format sklepu i jego ofertę do potrzeb klientów oraz specyfiki każdej lokalizacji. Dlatego zdarza się, że dwa sklepy działające pod szyldem Carrefour w bliskiej odległości różnią się asortymentem i konceptami.

W przypadku sklepów osiedlowych, do których zaliczają się sklepy express convenience i express minimarket Carrefour, odpowiedni asortyment i wsparcie klienta w wyborze produktów mają ogromne znaczenie. Ograniczona powierzchnia sprzedaży wpływa na dobór asortymentu, który musi szybko rotować i jednocześnie w pełni odpowiadać na potrzeby klienta, a właściwa ekspozycja produktów pozwala klientowi szybko zorientować się w dostępnej ofercie.

Carrefour wspiera swoich franczyzobiorców na każdym etapie współpracy. Dlatego nieustannie rozwijamy nasze formaty i w ostatnim czasie wdrożyliśmy siedem nowości w sklepach franczyzowych – z korzyścią dla klientów, którzy szybciej i łatwiej mogą zrobić zakupy, oraz dla właścicieli sklepów, którym zwiększają się obroty – powiedział Marek Lipka, dyrektor ds. sklepów convenience w Carrefour Polska.

Koncept „Piwa regionalne”
Strategia handlowa Carrefour zakłada szeroką i urozmaiconą gamę produktów, a realizacja tej strategii bazuje m.in. na rozwoju współpracy z polskimi wytwórcami produktów lokalnych i regionalnych. Nowy minikoncept Carrefour obejmuje asortyment 70 piw regionalnych, które są wyeksponowane na specjalnych regałach, z grafikami do oznaczania modułów oraz piw.

Koncept „Pamiątki z Polski”
Koncept jest przeznaczony dla sklepów w lokalizacjach typowo turystycznych i służy promocji Polski i poszczególnych regionów. Obejmuje sprzedaż produktów i pamiątek typowo polskich. Koncept uzupełniają specjalnie przygotowane grafiki, dopasowane do lokalizacji w różnych miastach.

Oznaczenia produktów „Made in Po-land"
W sklepach, w których częstymi klientami są obcokrajowcy, dobrze sprawdzą się specjalne oznaczenia „Made in Poland” z charakterystycznym wzorem łowickim. Mają one przyciągać uwagę i ułatwić wybór klientom poszukującym typowo polskich produktów, takich jak słodycze Wedla czy wódki Soplica i Chopin. Oznaczenia obejmują 32 artykuły i są wdrożone już w 60 sklepach.

Koncept  „Bakalie - luz"
Ten koncept wpisuje się w prozdrowotną politykę firmy Carrefour, która od kilku lat realizuje kampanię „Z miłości do zdrowia”, obejmującą promocję zdrowego stylu życia. Bakalie są umieszczone w stołach, przy których klienci mogą nałożyć sobie potrzebną ilość, po czym produkt jest ważony przy kasie. Koncept przeznaczony dla sklepów z zielonym szyldem został do tej pory wdrożony w 12 placówkach.

Koncept „Okrągłe ceny"
Koncept polega na oznaczeniu produktów z okrągłymi cenami, co ma przyciągnąć uwagę klienta. Koncept jest wdrożony w prawie 100 sklepach, obejmuje pakowane sery i wędliny oraz produkty garmażeryjne i surówki.

Oznaczenia jajek

Ten koncept odzwierciedla strategię Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Carrefour, która dotyczy między innymi dbania o środowisko naturalne, poprzez przyczynianie się do ochrony bioróżnorodności. Woblery objaśniają klientowi oznakowania jajek. Dodatkowo, przy każdej cenówce, umieszczany jest numer informujący o sposobie chowu kur. Oznakowania ułatwiają wybór klientom i jednocześnie pełnią funkcję edukacyjną.

Oznaczenia win
Etykiety po polsku i angielsku, oznaczone odpowiednim kolorem (białym, czerwonym lub różowym) i rodzajem wina (słodkie, półsłodkie, wytrawne, półwytrawne), mają ułatwić klientom szybszy wybór, bez konieczności czytania opisów na butelkach. 
 -->
Przeboje FMCG 2017

NewsletterO portalu | Reklama | Kontakt | Polityka prywatności | Mapa serwisu created by Visualteam


artykuły spożywcze | branża fmcg | fmcg | franchising | gazeta fmcg | handel w polsce | poradnik handlowca
merchandising | sieci handlowe | sklepy spożywcze | wyposażenie sklepu