Kosmetyczny miszmasz

Co ustawić na niewielkiej drogeryjnej półce? asortyment zależy od lokalizacji sklepu i… wieku klientów. na osiedlu pełnym młodych rodzin przydadzą się tampony, podpaski i artykuły dla dzieci. W miejscowości turystycznej można zaoferować więcej podstawowych kosmetyków.

Mydło
Uniwersalnym produktem jest na pewno mydło do mycia rąk. Statystyczny Polak rocznie zużywa go 7 kg – co plasuje nas w ogonie Europy. Skoro Amerykanie zużywają 11 kg, to znaczy, że sprzedaż tego produktu i u nas powinna rosnąć.
Antybakteryjne mydła Carex są idealne dla dzieci, które nie przepadają za długim myciem, a ten produkt zapewnia ochronę przed jesiennymi chorobami
w 30 sekund. Już 15 sekund mycia rąk ciepłą wodą z mydłem redukuje liczbę bakterii do około 90 proc. Kolejne 15 sekund niemal całkowicie usuwa bakterie
– takie informacje warto przekazać klientom.

Zmywacz do paznokci
Ten niepozorny kosmetyk należy do najczęściej używanych. Dla kobiety mało jest tak wstydliwych sytuacji jak wyjście z domu z obłupanym lakierem. Dlatego warto mieć ten produkt na półce. Jest ważniejszy niż lakier do paznokci.
Uwaga! Panie częściej sięgają po zmywacze bez acetonu.

Artykuły tissue
Co do tego, że papier toaletowy musi być zawsze pod ręką, nikt nie ma wątpliwości. Ale również na chusteczki higieniczne jest duży popyt, zwłaszcza jesienią. Ciekawym produktem jest coraz popularniejszy ręcznik papierowy. Jego zużycie – a tym samym sprzedaż – dynamicznie rośnie wraz z bogaceniem się społeczeństwa.