750 ton pszenicy na dobę zmielą młyny w Straduni

Nowa linia produkcyjna zakładów należących do GoodMills Group kosztowała 50 mln zł. 24 października otwarto zmodernizowany zakład, który zwiększy zdolność przemiałową z 440 do 740 ton na dobę.

Dzięki tej inwestycji zakład produkcyjny w Straduni koło Opola stał się jednym z największych w Polsce. Zwiększono pojemność silosów zbożowych z 20 tys. do 30 tys. ton. Była to pierwsza na taką skalę, ale nie jedyna inwestycja koncernu w Polsce. W lipcu 2014 roku zakończyła się rozbudowa jednego z czterech zakładów – Młyna Kamionka w Dużej Cerkwicy w województwie kujawsko-pomorskim, która kosztowała 25 mln zł. Dzięki niej ponaddwukrotnie zwiększono wydajność zakładu i asortyment produkowanych mąk, a także pojemność dotychczas użytkowanych silosów. Międzynarodowy koncern GoodMills Group, którego roczny obrót wynosi blisko 1 mld euro, znajduje się w czołówce najważniejszych wytwórców mąki na świecie oraz jest liderem w Europie. Inwestor ma 25 młynów w siedmiu krajach, a ich łączny roczny
przemiał wynosi prawie 3 mln ton. Wszystkie młyny pracują w technologii szwajcarskiej firmy Bϋhler – lidera w rozwiązaniach dla przemysłu młynarskiego.