E.Leclerc z najlepszym wynikiem obrotów w ostatnich latach

Grupa super- i hipermarketów E.Leclerc Polska osiągnęła w 2017 roku obroty na poziomie 2,8 mld złotych. Jest to najlepszy wynik marki od kilku lat i potwierdzenie słuszności wybranego kierunku rozwoju.

Stawianie na polską i tradycyjną żywność przyniosło efekty. E.Leclerc podsumował swoje obroty w Polsce na koniec 2017 roku. Ostateczne dane dowiodły, że grupa coraz lepiej radzi sobie w otoczeniu intensywnie rozwijających się dyskontów i bardzo konkurencyjnego rynku oraz jest w stanie odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby konsumentów.
W 2017 roku zostało otwartych pięć nowych sklepów E.Leclerc: w Tarnowie, Nowym Targu, Zakopanem, Zbylitowskiej Górze i Tarnowcu. Dwie ostatnie placówki należą do nowego formatu marki – E.Leclerc Express. Połączenie prowadzenia sprzedaży w super-, hipermarketach i mniejszych formatach stanowi odpowiedź na oczekiwania konsumentów. Obecnie pod szyldem marki funkcjonuje 49 sklepów w 44 miejscowościach, na terenie 15 województw. Do wzrostu liczby placówek, zarówno organicznych, jak i sklepów partnerskich, przyczyniły się miedzy innymi inwestycje E.Leclerc. W 2017 roku większość sklepów marki zainwestowała w modernizację i nowe oferty dotyczące działów owoce i warzywa czy ekologicznych i bezglutenowych. Grupa, oprócz strategii opartej na dostarczaniu klientom szerokiego asortymentu, zapewnić chce również konsumentom coraz większy komfort zakupów.