Dzień Św. Patryka z Guinnessem!

Piwo Guinness to nieodłączny element obchodów dnia Św. Patryka. Podobnie jak postać patrona Irlandii to piwo zakorzenione jest mocno   w tradycji i historii tego kraju. Marka kultywuje irlandzkie wartości i ducha przyjaźni. Dlatego co roku, zachęca do świętowania tego dnia   w gronie przyjaciół przy pincie klasycznego biało-czarnego stauta.

 

Jedyne takie święto na świecie

Obchody dnia Św. Patryka celebruje razem ok. 70 mln. osób w wielu krajach. Choć święto ze względu na swojego patrona ma irlandzkie korzenie, już dawno przekroczyło granice i obchodzone jest niemal na całym świecie. Ciekawostką jest, że narodziło się ono poza granicami Irlandii, bo pierwsza parada na cześć Św. Patryka odbyła się w Bostonie w 1737 roku. Od tamtej pory, 17 marca parady i imprezy odbywają się na całym świecie, a towarzyszy im doskonała zabawa, muzyka, postać mitycznego skrzata Leprechauna, symbol koniczyny i oczywiście spotkania w gronie przyjaciół przy pincie Guinnessa.

Pierwszą pintę Guinnessa uwarzono w 1759 r., kiedy Arthur Guinness podpisał umowę z Browarem Jame’s Gate w Dublinie. Umowa obowiązuje właściwie do dziś, gdyż Guinness zawarł ją na 9 000 lat! Od tamtej pory marka jest wierna swojej misji warzenia wyróżniającego się spośród innych piwa o najwyższej jakości z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.

Oprócz pysznego, aksamitnego smaku samego piwa, Guinness od 150 lat jest używany również jako składnik różnych potraw oraz doskonale komponuje się i podkreśla smak dań na bazie ostryg, chudych ryb, pasuje do mięsnego gulaszu, a także ciemnego pieczywa i deserów na bazie gorzkiej czekolady. Zawsze jest dobra pora by napić się Guinnessa w towarzystwie przyjaciół, zatem na zdrowie!