BZK Alco z trzema Złotymi Medalami

Trzy wódki z portfolio BZK Alco otrzymały Złote Medale w międzynarodowym konkursie Monde Selection. Kazimierz Wielki i Björn zostały uhonorowane Złotymi Medalami. Senator Komorowski Organic Vodka otrzymał natomiast Wielki Złoty Medal. Wszystkie nagrodzone produkty są nowościami rynkowymi.

Nagrodzone wódki z portfolio BZK Alco, w 100 proc. polskie produkty, wytwarzane są z najwyższej jakości surowców – wysokogatunkowego ziarna  i krystalicznie czystej wody z ujęć własnych producenta. Na rynku wyróżniają się smakiem, a także wizerunkiem, dbałością o wygląd opakowania i etykiet. Kazimierz Wielki, o 40 proc. zawartości alkoholu, jest adresowany do szerokiego grona odbiorców szukających produktów premium.. Senator Komorowski Organic Vodka to marka ultra premium (40 proc. zawartości alkoholu), powstaje z wyselekcjonowanego żyta uprawianego w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych. Björn, wódka czysta premium, dostępna jest w dwóch wersjach – w czarnej butelce o 45 proc. zawartości alkoholu oraz matowo-białej o mocy 40 proc. Wyróżnia ją innowacyjne opakowanie: gładkie, matowe, wyglądające jak wyciosane ze szkła, pokryte grubą czcionką. Butelki doskonale komunikują cechy produktu – wyjątkową moc i aksamitny, delikatny smak.

Monde Selection to instytucja zajmująca się badaniem jakości artykułów spożywczych. Wszystkie zgłoszone produkty biorące udział w konkursie poddawane są szczegółowym badaniom laboratoryjnym, a także degustowane przez ekspertów. Wielki Złoty Medal otrzymują produkty, które osiągnęły minimum 90 proc. punktów, Medal Złoty, te które otrzymały minimum 80 proc. maksymalnej liczby przyznanych punktów, Medal – 70 proc. punktów oraz Medal Brązowy – 60 procent. Nagrody przyznawane są tylko raz w roku w dziewięciu kategoriach: wyroby spirytusowe i likiery, piwa, wody i napoje bezalkoholowe, produkty spożywcze, czekolady i wyroby cukiernicze, produkty zbożowe, wino, produkty dietetyczne i ochrony zdrowia, kosmetyki i produkty tytoniowe. Medale wręczane są podczas uroczystej gali. Tegoroczna ceremonia odbędzie się w hiszpańskiej Walencji, 24 maja 2018 roku.

BZK Alco to spółka, która powstała w 2016 roku. Zajmuje się destylowaniem, rektyfikowaniem i mieszaniem alkoholi, korzystając z doświadczenia najlepszych ekspertów polskiego gorzelnictwa. W procesie produkcji firma wykorzystuje unikatową w skali Europy technologię pozwalającą na wytwarzanie krystalicznie czystego alkoholu.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.