KIT KAT RUBY w czekoladzie rubinowej

To pierwszy na świecie baton w rubinowej czekoladzie od Nestlé. Jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania konsumentów, którzy coraz częściej eksperymentują i próbują nowych smaków.

Czekolada rubinowa powstała ze specjalnej odmiany ziaren kakaowca, zwanych właśnie rubinowymi. Cechuje się delikatnym smakiem świeżych owoców, dodatkowo różni się barwą od znanych czekolad gorzkich, mlecznych i białych. KIT KAT Ruby cechuje się przyjemnie owocowym, lekko jagodowym smakiem i aromatem, kremową konsystencją oraz naturalnie różowawą barwą, mimo iż rubinowa czekolada nie zawiera dodatku żadnych barwników – swoje wyjątkowe walory zawdzięcza ziarnom kakaowca Ruby.

Cieszymy się, że to właśnie Nestlé ma możliwość, jako pierwsza firma na świecie wprowadzać produkt z nowo odkrytą czekoladą rubinową. KIT KAT Ruby to duże osiągnięcie pod względem szybkości prac nad produktem ale także pod względem innowacyjności. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy zaprezentować ten produkt konsumentom w Polsce – powiedziała Agnieszka Biernacka, Dyrektor Dywizji Słodyczy, Nestlé Polska.

W styczniu produkt zadebiutował na rynku japońskim i południowo-koreańskim. W Polsce produkt dostępny będzie od połowy kwietnia, w wybranych sklepach.

Nestlé rozpoczęła działalność w Polsce w 1993 r. Obecnie w Polsce produkuje i sprzedaje produkty żywnościowe pod tak znanymi markami jak np. NESCAFÉ, WINIARY, PRINCESSA, KIT KAT, NESPRESSO, GERBER, PURINA.