Hochland przygotowany na sezon grillowo – sałatkowy!

Grill to jedna z najchętniej wybieranych form spędzania czasu wolnego w okresie wiosenno – letnim. Hochland przedstawia całą gamę nowych produktów na sezon grillowo – sałatkowy.

Hochland przygotował produkty na grilla w alternatywnych liniach: Hochland Grillowy – sery pleśniowe – cztery warianty dwupaków z serem Camembert w różnych smakach oraz Hochland Grillowy – ser typu greckiego – dwa rodzaje sera z przyprawami w aluminiowych tackach, gotowych do położenia na grillu. Kolejnym elementem przygotowanej oferty jest Hochland Sałatkowy – ser typu greckiego – trzy różne odsłony uwielbianego przez wszystkich sera, najchętniej wykorzystywanego do sałatek.

Obecnie tylko 2% nowych wdrożeń sera w Europie to produkty na grilla. Badania dowodzą, że 24% konsumentów grilluje 2 – 3 razy w miesiącu, aż 23% robi to raz na miesiąc. Konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty gotowe do położenia na ruszcie. Rośnie również odsetek konsumentów, którzy sięgają po ser, jako alternatywę dla mięsa – aż 39% grillujących. Hochland będąc liderem na rynku sera, chce być aktywnym graczem w tej kategorii. – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Firma Hochland pojawiła się w Polsce na początku lat 90. Obecnie posiada w Polsce dwa zakłady – w Kaźmierzu i Węgrowie. W ofercie firmy mieszczą się marki: sery topione Hochland, Almette, sery pleśniowe Valbon i Patros.