Jubileuszowa edycja programu “Po Stronie Natury”

Rusza 10. edycja programu „Po Stronie Natury”, w ramach której zostaną posadzone kolejne drzewa. W sklepach będzie można znaleźć wyjątkowe butelki niegazowanej wody Żywiec Zdrój, które zostały wykonane w 50% z surowców wtórnych.

W ramach programu „Po Stronie Natury”, od początku  trwania, Żywiec Zdrój i liczni partnerzy posadzili już ponad 6 milionów drzew. Działania w ramach 10. edycji programu wspierają: PTTK, Fundacja Ekologiczna „Arka”, Outriders oraz Lasy Państwowe.

Aby podkreślić fakt – iż odpady to surowce, które można ponownie wykorzystać –  a zarazem pokazać możliwości płynące z przetwarzania plastiku, Żywiec Zdrój stworzył limitowaną serię dwóch milionów innowacyjnych butelek w 50% stworzonych z surowca wtórnego, czyli przetworzonego plastiku.

Aktualne dane pokazują, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii recyklingu w Polsce, w tym edukacji na ten temat. Właśnie dlatego w jubileuszowej edycji programu „Po Stronie Natury” razem z naszymi partnerami chcemy zwrócić uwagę na to, że odpady to surowce, które warto segregować, by móc ich ponownie użyć. Chcemy pokazać, że plastikowej butelce można nadać drugie życie i stworzyć z niej np. kolejne butelki –powiedziała Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój S.A.

Odzyskiwanie plastiku ma ogromny potencjał – kluczowe znaczenie w wieloetapowym procesie recyklingu tego surowca ma umieszczanie opakowań w odpowiednich pojemnikach.

To od nas wszystkich zależy, co stanie się z plastikową butelką po zużyciu produktu. Pamiętajmy, by wrzucać ją do właściwego, żółtego pojemnika! Tylko wtedy ma szansę zyskać drugie życie i powrócić do nas jako nowy przedmiot – ubranie, pojemnik na żywność czy element mebla – powiedziała Martyna Wojciechowska, ambasadorka programu Żywiec Zdrój „Po Stronie Natury”.

Nowe butelki niegazowanej wody Żywiec Zdrój trafiły na sklepowe półki pod koniec marca.