Myśl. Działaj. Dbaj.

Nowa kampania marki Tork z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk wspiera działania Światowej Organizacji Zdrowia w zapobieganiu sepsie.

Sepsa jest zagrażającą życiu odpowiedzią organizmu pacjenta na wcześniejsze zakażenie – przyczynia się do 1/3 wszystkich zgonów w szpitalach. Zapobieganie sepsie jest jednak możliwe. Pierwszym krokiem jest pogłębianie wiedzy na jej temat.

Z tego powodu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdecydowała, że sposoby zapobiegania sepsie poprzez dbałość o czystość rąk będą tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Higieny Rąk. Aby wesprzeć wysiłki WHO w pogłębianiu wiedzy na temat sepsy firma Essity wraz z markami Tork i Leukomed opracowała trzyetapową kampanię zachęcającą do działania: Myśl o higienie. Działaj, aby zapobiegać. Dbaj o pacjentów.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, a w szczególności pracowników służby zdrowia, na temat podstawowych działań z zakresu higieny rąk i ich bezpośredniego wpływu na zdrowie pacjentów. Rozpowszechnianie wiedzy na temat znaczenia dbałości o higienę rąk w miejscu pracy jest ważnym elementem działalności marki Tork, dllatego aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Higieny Rąk jest  istotny dla misji marki.

Biorąc pod uwagę, że nawet dwa z pięciu przypadków zakażeń szpitalnych jest spowodowanych zakażeniem krzyżowym przenoszonym przez dłonie pracowników służby zdrowia, Światowy Dzień Higieny Rąk jest okazją, aby przypomnieć, w jakim zakresie właściwa higiena rąk może zmniejszyć częstotliwość występowania zakażeń szpitalnych – mówi Carolyn Berland, pracownik naukowy firmy Essity.