Mentos Say Hello 2, czyli dobre emocje wspierają sprzedaż

Konsumenci wybierając produkt coraz częściej kierują się nie tylko jego jakością, ale także uczuciami, jakie wywołuje. Tym samym dobre emocje stają się istotnym elementem wspierającym sprzedaż. Dowodem na to jest sukces cukierków Mentos Say Hello, które powracają w nowej odsłonie.

Pierwsza edycja Mentos Say Hello pojawiła się na polskim rynku w styczniu 2017 roku. Była to limitowana seria cukierków w rolce, która poza wyjątkowym smakiem, proponowała ciepły, pozytywny przekaz. Na każdym cukierku znajdował się nadruk zachęcający do mówienia ludziom „cześć” i  zawierania nowych znajomości w żartobliwy i oryginalny sposób. Wszystko w myśl hasła reklamowego „Who Says No To Mentos?” (tłum. kto odmówi Mentosowi?), które podkreśla ideę marki ułatwiającej kontakt międzyludzki.

Pozytywny przekaz okazał się sukcesem i przełożył się również na dobre wyniki sprzedaży. Dlatego Perfetti Van Melle Polska postanowiła wprowadzić nową edycję Say Hello, która będzie cieszyć się tak samo dużym wsparciem promocyjnym jak poprzednia. Tym razem idea koncentruje się na uczuciach przedstawionych za pomocą popularnych w sieci emotek. Na cukierkach znajdziemy nadrukowane roześmiane czy przesyłające całusy buźki, którymi możemy się dzielić z ludźmi i zachęcać do ich naśladowania. Kiedy otrzymują cukierka z radosnym uśmiechem, powinny nam się nim odwdzięczyć. Jeśli trafią na cukierka z wystawionym językiem czy inną zabawną miną, mogą spróbować ją powtórzyć. To znakomity wstęp do wspólnej zabawy. Dodatkowo jasna i słoneczna kolorystyka produktu wraz z jego słodkim lemoniadowym smakiem stanowi idealną kompozycję na letnie ciepłe dni spędzane wraz z najbliższymi.

– Emocje, które wywołuje w nas produkt są ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o jego zakupie. Odbiorcy częściej oceniają ofertę na postawie własnych doświadczeń i wspomnień, które odczuwają przy kontakcie z asortymentem, aniżeli bazując na suchych opisach bądź faktach. Jeśli coś im się dobrze kojarzy i przywołuje radosne chwile, chętniej po to sięgają. Warto brać to pod uwagę przy tworzeniu strategii marketingowej. W tym wypadku najważniejszy jest pomysł, ale też to, aby dobrze zidentyfikować odczucia konsumentów, a wartości, które proponujemy, naturalnie kojarzyły się z charakterem konkretnego produktu. Od dawna staramy się, aby marka Mentos intensyfikowała pozytywne wrażenia. Produkty z linii Say Hello, które szczególnie to podkreślają, mają przypominać konsumentom najlepsze chwile, wywoływać radość i ułatwiać nawiązywanie nowych relacji  – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager Perfetti Van Melle.

Cukierki Mentos Say Hello 2 o smaku cytrynowym są dostępne w rolkach o gramaturze 37,5g.