Dwa dni bezglutenowego święta

Magazyn Życie Handlowe objął patronatem największe targi żywności bezglutenowej w Polsce – Gluten Free Expo 2018.  To jedne z największych w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej specjalistyczne targi poświęcone tematyce bezglutenowej.

Czwarta edycja targów odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2018 roku w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie.  Wydarzeniu towarzyszy szeroka kampania edukacyjna: bezpłatne porady medyczne i dietetyczne, panele dyskusyjne, pokazy kulinarne, prezentacja książek oraz oferty bezpiecznego bezglutenowego wypoczynku i restauracji z programu MENU BEZ GLUTENU. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat celiakii, jak również propagowanie zasad bezglutenowej diety.

Organizatorem targów jest Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Stowarzyszenie od ponad 10 lat zajmuje się pomocą osobom chorym na celiakię,  należy również do międzynarodowej organizacji AOECS, Europejskiego Zrzeszenia Stowarzyszeń Osób z Celiakią.

Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do osób z celiakią, cierpiących na choroby autoimmunologiczne, lekarzy, dietetyków, producentów żywności bezglutenowej, firm cateringowych, właścicieli sklepów ze zdrową żywnością oraz wszystkich zainteresowanych tematyką żywności bezglutenowej.