W lato rośnie sprzedaż płynów i e-papierosów

Jak wynika z obserwacji Flavourtec Company, popyt na płyny do e-papierosów i urządzenia rośnie przed wakacjami. Jednocześnie wraz ze zmianą temperatury powietrza, zmieniają się także preferencje dotyczące wybieranych smaków.

Od kilku lat eksperci Flavourtec Company w okresie wiosenno-letnim obserwują wyraźny wzrost popytu wśród konsumentów na płyny do  e-papierosów.

– Pod kątem sezonowości, wyroby przeznaczone do e-papierosów są kategorią podobną do lodów czy wody mineralnej – popyt na nie jest zależny od temperatury powietrza. Ze względu na ograniczenia prawne związane z paleniem w przestrzeni publicznej, naturalnym zjawiskiem jest, że dobra pogoda sprzyja konsumpcji na świeżym powietrzu – komentuje Bartosz Rączkowiak, Dyrektor Generalny Flavourtec Company.

Z obserwacji spółki wynika, że wzrost popytu wśród konsumentów na jej produkty w okresie wiosenno-letnim zauważalny jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W krajach Beneluksu, gdzie spółka jest kluczowym graczem na rynku pod względem liczby sprzedanych płynów do e-papierosów, w okresie wiosenno-letnim odnotowuje się znaczne wzrosty. Jednocześnie Flavourtec wskazuje, że sezonowo zmieniają się także gusta klientów korzystających
z e-papierosów. W ciągu roku, w skali Europy najpopularniejsze są smaki American Red, Blue Magic i Menthol. Jednak latem wyraźnie widać wzrost zainteresowania klientów smakami owocowymi, takimi jak Fresh Strawberry, Mohito czy Sunny Peach.

– Wybory konsumentów są mocno skorelowane z obecną aurą. Przy wysokich temperaturach decydujemy się na inne smaki niż te, kiedy na zewnątrz jest zimno i ponuro. W krajach Beneluksu oraz w Niemczech hitem sprzedażowym latem są smaki orzeźwiające, w tym owocowe i mentolowe. Wyjątkiem jest południe Europy, w tym Włochy. Latem, podobnie jak w innych okresach najchętniej wybierane są tam smaki klasycznego tytoniu. Przewidujemy, że w Polsce największym zainteresowaniem będą cieszyły się smaki Blue Magic, Raspberry, Ice Apple, Blueberry i Exotic Fruits   – podsumowuje Bartosz Rączkowiak, Dyrektor Generalny Flavourtec Company.

Spółka Flavourtec Company jest obecna na  większości europejskich rynków, w tym  między innymi w Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Grecji, Czechach, Austrii, Francji, Chorwacji, we Włoszech i na Węgrzech a także w Polsce, gdzie rozpoczęła swoją działalność w kwietniu br. Zapowiada też wejście na rynek w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji i Danii. Pod kątem dalszej ekspansji, rozpoczęła już proces budowy nowego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Gdańsku.