Partnerzy Eurocash mogą liczyć na wsparcie swoich lokalnych inicjatyw

Lokalni przedsiębiorcy często inicjują lub włączają się w akcje ważne dla ich lokalnych wspólnot. Partnerzy Eurocash mogą w ramach projektu „Lokalni Herosi” uzyskać finansowe wsparcie dla takich działań.

 W ramach projektu Eurocash pomaga w realizacji inicjatyw, które są cenne dla lokalnych społeczności. O wsparcie może ubiegać się przedsiębiorca, który chce np. zbudować plac zabaw, zorganizować konkurs dla dzieci, albo zorganizować czas seniorom. W zeszłym roku w ramach akcji Herosi Polskiej Przedsiębiorczości grant na rozwój swojego biznesu zdobył m.in. sklep wielobranżowy „Ania” z Ostrorogu w województwie wielkopolskim.

Chciałabym, żeby mój sklep był nie tylko punktem, gdzie robi się zakupy, ale też miejscem, w którym ludzie czują się jak u siebie. Nie zdarzyło się, żebym odmówiła pomocy w przygotowaniu imprez dla dzieci. Ich organizatorzy zawsze mogą liczyć zarówno na wsparcie finansowe jak i rzeczowe w postaci produktów takich jak napoje, słodycze lub drobne zabawki – powiedziała właścicielka sklepu Anna Wnuk.

W ramach Programu przedsiębiorcy mogą ubiegać się o granty w wysokości 10 tys., 50 tys. i 100 tys. zł. Akcja jest adresowana do właścicieli małopowierzchniowych sklepów współpracujących z Grupą Eurocash, takich jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama i inne.

Zgłoszenia można składać do 22 lipca poprzez stronę internetową www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Na tej samej stronie odbędzie się ogólnopolskie głosowanie, które wyłoni zwycięskie inicjatywy.