Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne Lubelli

W maju firma Maspex sfinalizowała najnowszą inwestycję obejmującą budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjnego wraz z centrum logistycznym Lubelli. Ich utworzenie kosztowało 130 ml zł. Jak zapewnia firma, inwestycja będzie miała znaczący wpływ na wzrost pozycji Lubelli jako lidera makaronów w Polsce. Grupa Maspex inwestuje również w markę. Produkty Lubella są eksportowane do ponad dwudziestu krajów na całym świecie m.in: do Wielkiej Brytanii, USA, Belgii, Litwy, Łotwy, Holandii, Kanady, jak również Islandii i Macedonii.

W Lublinie zakończono budowę hali produkcyjno-magazynowej oraz budowę zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Wysoki stopień zaawansowania technologicznego oraz wielkość całego kompleksu – to wyróżnia nowo powstałe centrum. Uruchomienie nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego w Lublinie to również utworzenie dodatkowych sześćdziesięciu miejsc pracy dla mieszkańców miasta i okolic.

Inwestycja Grupy Maspex w nowoczesny kompleks produkcyjny wraz z centrum logistycznym o wartości 130 mln zł to kolejny dowód na to, jak istotną rolę odgrywa branża spożywcza w krajobrazie gospodarczym miasta. Chciałbym podkreślić, że Lublin jest istotnym ośrodkiem rozwoju przemysłu przetwórstwa żywności dzięki wieloletnim tradycjom i położeniu w centrum dużego regionu rolniczego. Lubelszczyzna to polskie centrum produkcji rolniczej, dostarczające 1/3 surowców na krajowy rynek konsumencki oraz miejsce przyjazne dla biznesu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina.

Rozwój Lubelli rozpoczął się już w 2003 roku, kiedy marka weszła w skład Grupy Maspex. Od tego czasu w Lublinie zainwestowano ok. 400 ml zł. Były to przede wszystkim inwestycje w obszar logistyki i produkcji, dzięki którym dziś Lubella jest w stanie produkować 170 tys. ton produktów zbożowych rocznie, a w swoich magazynach mieści nawet 40 tys. palet. Ponadto marka, jako jedyny producent wyrobów zbożowych w Polsce, sama mieli zboże dzięki przeprowadzonej wcześniej modernizacji młyna do przemiału pszenic durum. Obecnie Lubella jest wiodącym liderem na rynku makaronów w Polsce. Oprócz nich w swojej ofercie posiada m.in. płatki śniadaniowe, mąki i kasze.

Dzięki zrealizowanym inwestycjom Lubella może być wizytówką przemysłu spożywczego nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nowoczesne technologie, którymi dysponuje, pozwalają tworzyć nam nowe produkty dopasowane do trendów rynkowych i konsumenckich potrzeb. Inwestycje w obszar logistyki to nasza przewaga w handlu – dzięki nim będziemy mogli dostarczać nasze produkty szybciej i sprawniej – mówi Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex

Grupa Maspex jest jedną z największych firm w segmencie produktów spożywczych w Europie Środkowo- Wschodniej. Rocznie polska firma produkuje 1,5 mld soków, nektarów i napojów, 145 tys. ton makaronów oraz produktów instant, atakże 135 tys. dżemów i przetworów. W ofercie firmy znajdują się marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Produkty firmy Maspex trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie