Powołanie Andrew Highcocka na prezesa zarządu MBWS

Spółka Marie Brizard Wine & Spirits (Euronext: MBWS) powołała Andrew Highcocka na stanowisko prezesa zarządu.

Andrew Highcock to uznany i doświadczony menedżer branży alkoholowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Cambridge. Karierę zawodową rozpoczął w Arthur Andersen w Wielkiej Brytanii, a następnie związał się z sektorem FMCG w grupie Beecham. Pełnił kluczowe funkcje w Diageo, gdzie był dyrektorem marketingu na Europę Środkową, dyrektorem generalnym na Węgrzech oraz dyrektorem marketingu we Francji. Kolejnym etapem była praca w Maxxium, gdzie Andrew Highcock odpowiadał za kraje południa Europy – Francję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Grecję i Turcję, by następnie zostać prezesem zarządu w Kanadzie. Przed objęciem stanowiska w MBWS był związany z grupą SABMiller – drugim co do wielkości koncernem browarniczym na świecie, którego aktywa w Europie Środkowo-Wschodniej zostały nabyte przez japoński koncern Asahi. Pełnił tam funkcje: dyrektora generalnego na Słowacji, dyrektora generalnego rumuńskiej spółki zależnej, a aktualnie prezesa zarządu w Polsce. Pracę w MBWS rozpocznie 29 października 2018 r.

Benoît Hérault, przewodniczący rady nadzorczej i obecny prezes zarządu MBWS oświadczył – Poświęciliśmy odpowiednio dużo czasu na znalezienie menedżera, który skieruje naszą Grupę z powrotem na ścieżkę rentownego wzrostu i dziś z przyjemnością ogłaszamy, że nowym prezesem zarządu MBWS będzie Andrew Highcock. To menedżer, który w swej karierze zawodowej w branży napojów i alkoholi wysokoprocentowych wykazał się umiejętnością przekształcania i dynamizowania rozwoju firm, którymi przyszło mu kierować. Możliwość pracy w tak wielu różnych kulturowo krajach oraz sukcesy zawodowe, które Adrew Highcock odniósł we Francji oraz Europie Środkowo-Wschodniej (w szczególności uzdrowienie polskiej spółki zależnej Grupy Asahi), a także w Ameryce Północnej, pozwalają wierzyć w sukces na stanowisku prezesa zarządu MBWS. Jego głównym zadaniem będzie określenie środków oraz opracowanie strategii powrotu spółki do rentownego wzrostu. 

Andrew Highcock dodał – Jestem zaszczycony obejmując funkcję prezesa zarządu Marie Brizard Wine & Spirits.
Mam świadomość spoczywającej na mnie odpowiedzialności wobec pracowników, partnerów, klientów i akcjonariuszy spółki – jestem gotów na tę nową menedżerską przygodę. Wiem jak poważne wyzwanie mnie czeka, ale podchodzę do niego z ogromnym entuzjazmem: jestem przekonany, że Grupa ma niewykorzystany potencjał oraz atuty pozwalające zyskać przewagę na rynku.

Spółka Marie Brizard Wine & Spirits ogłosiła ponadto powołanie Jacquesa Tierny na stanowisko niezależnego dyrektora niewykonawczego. Rada nadzorcza, biorąc pod uwagę umiejętności i doświadczenie Jacquesa Tierny, jednogłośnie podjęła decyzję o powierzeniu mu funkcji przewodniczącego komitetu ds. audytu. Jacques Tierny piastował kolejno stanowiska: zastępcy dyrektora finansowego spółki Michelin, dyrektora finansowego i wykonawczego zastępcy prezesa zarządu Casino Groupe, a także dyrektora finansowego Gemalto. Jacques Tierny zastąpi Benoîta Ghiota, członka rady nadzorczej MBWS od 16 września 2014 r., który złożył rezygnację z powodów osobistych.