SPAR sponsorem Europejskich Mistrzostw w Lekkiej Atletyce w Berlinie

Już 7 sierpnia rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, które potrwają do 12 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Sieć sklepów SPAR, obecna ze swoimi niezależnymi sklepami w 48 krajach, w tym ponad 250-cioma w Polsce, od ponad 20 lat sponsoruje to najważniejsze, dla sportowców i fanów królowej sportu, wydarzenie na starym kontynencie.

O medale rywalizować będą również Polacy, a polscy kibice, pamiętając występy naszych lekkoatletów w 2017 r. ponownie liczą, że nasi zawodnicy dostarczą im mocnych, sportowych emocji. Ostatnie Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie zakończyły się dla Polaków 12 medalami, przynosząc tym samym najlepszy wynik polskich lekkoatletów w historii i plasując ich na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej. Poczynania naszych lekkoatletów w Berlinie będzie można zobaczyć na antenie TVP1, TVP2, TVP Sport oraz na kanałach Eurosport. SPAR Polska będzie również aktywnie komunikował najważniejsze sukcesy, m.in. za pomocą crosspostingu video European Athletics na facebookowym profilu SPAR Polska.

SPAR od 1996 r. patronuje Mistrzostwom w Lekkiej Atletyce w Europie, również w tym roku – w ramach współpracy z European Athletics – po raz kolejny będzie sponsorem Europejskich Mistrzostw Lekkoatletycznych. SPAR Polska aktywnie komunikuje zaangażowanie marki w ramach realizowanych działań komunikacyjnych. Sieć również aktywnie wspiera sportowców, sponsorując m.in. dwukrotnego złotego medalistę paraolimpijskiego z Rio de Janeiro w handbike’u – Rafała Wilka czy Akademię Andrzeja Suprona, legendy polskiego zapaśnictwa, fundując stypendium dla zawodnika trenującego w Rzeszowie, gdzie znajduje się centrala SPAR Polska oraz aktywnie wspierając go w staraniach o zdobycie kwalifikacji na Olimpiadę w Tokio w 2020 r. W ramach strategii „Moja okolica, mój SPAR” SPAR Polska, wspólnie z niezależnymi właścicielami sklepów sieci, wspiera lokalne wydarzenia biegowe oraz drużyny młodzików.