Okocim zaprasza na Chmielaki!

W dniach 17-19 sierpnia br. w Krasnymstawie odbędzie się 48. edycja najstarszego festiwalu piwnego w Polsce – Chmielaki Krasnostawskie. To wyjątkowa okazja dla smakoszy piwa, kolekcjonerów i uczestników festiwalu, aby w jednym miejscu spróbować piw z ponad 50 browarów z Polski i ze świata.

Chmielaki Krasnostawskie to Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, jedna z najważniejszych imprez piwnych w kraju, która wyznacza trendy i wysoko podnosi poprzeczkę innym tego typu wydarzeniom. Tutaj co roku odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw. Nagrody i wyróżnienia zdobyte w tym konkursie to powód do dumy dla każdej marki piwnej i dla każdego browaru.

Co roku do konkursu staje kilkaset marek piwnych, które w tym roku oceniane będą aż w 26 kategoriach. W Browarze Okocim stoi już kilkanaście statuetek zdobytych podczas Chmielaków Krasnostawskich. Za każdą z nich kryje się historia warzonego z pasją piwa.

– Każda statuetka to dla nas radość i duma, ale też zobowiązanieFakt, że doceniają nas konsumenci – bo to oni są głównymi członkami jury konkursowego – jest dla nas najlepszym potwierdzeniem tego, że dobrze wykonujemy swoją pracę. To także potężna motywacja do dalszego doskonalenia naszych piw – mówi Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim.

Chmielaki Krasnostawskie to nie tylko czas rywalizacji konkursowej, ale także doskonałej zabawy. Krasnystaw na te kilka dni w roku zamienia się w niezwykłe miejsce spotkań towarzyskich. Browary z całej Polski, a także z zagranicy, zapraszają do swoich stoisk. Atrakcją są koncerty gwiazd polskiej sceny, konkursy i zabawy dla uczestników festiwalu. Jak co roku na swoje stoisko zaprasza Okocim.

– Stoisko browaru poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim, czyli osoby będące prawdziwą skarbnicą wiedzy nt. piwowarstwa i naszego browaru. Będzie można porozmawiać z piwowarami o ich pracy, pasji i zasadach panujących w Okocimiu. Dla każdego, kto odwiedzi nasze stoisko, przygotowaliśmy zabawy, konkursy i nagrody – mówi Paweł Zych.

Festiwal Chmielaki Krasnostawskie rozpoczyna się 17 sierpnia i potrwa do 19 sierpnia. Więcej szczegółów na jego temat znaleźć można na stronie: http://www.chmielaki.pl/CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.