Fermy Woźniak z międzynarodowymi certyfikatami jakości

Lider w produkcji jaj konsumpcyjnych, Fermy Wożniak pozytywnie przeszły audyt rozszerzonych, międzynarodowych certyfikatów jakości i bezpieczeństwa żywności – BRC (British Retail Consorcium) oraz IFS (International Food Standard). Ich celem jest minimalizacja ryzyka wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa żywności producentów współpracujących z sieciami handlowymi.

Certyfikacja BRC jest zbiorem zaleceń oraz wytycznych dla podmiotów działających w branży spożywczej. Ponadto, stanowi gwarancję, że produkt pomyślnie przeszedł wszystkie punkty kontroli oraz specjalistyczne testy, jest wysokiej jakości, a także bezpieczny dla konsumentów.

System IFS jest powszechnie uznawanym standardem w większości krajów Europy Zachodniej. Ma na celu potwierdzenie bezpieczeństwa i jakości produktu oraz jego zgodności z obowiązującym prawem i normami. Jest także respektowany przez Global Food Safety Initiative (GFSI) oraz ujednolica wymagania w łańcuchu dostaw aż po produkt końcowy.

– Wdrożenia systemu BRC w naszym kraju oczekują sieci handlowe zrzeszone w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Podobnie jest za granicą. Certyfikacja IFS jest z kolei potwierdzeniem najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości naszych produktów, dzięki czemu możemy je w sposób odpowiedzialny i transparentny dostarczać na rynki zagraniczne. Wymagania audytorów obejmowały m.in. kontrolę systemu zarządzania jakością, nadzorowanie procesu i wyrobu czy analizę środowiska produkcji. Pozytywne przejście audytów jest dla nas szczególnie ważne w kontekście marki własnej – Zdrovo, którą konsekwentnie implementujemy na polskim rynku – powiedziała Małgorzata Kuriata, dyrektor sprzedaży i marketingu Ferm Woźniak.

Poza certyfikatami BRC i IFS, Fermy Woźniak realizują autorski system kontroli jakości – EGGiDA. Obejmuje on wszystkie oddziały i opiera się na wykonywaniu dodatkowych, niewymaganych przez jednostki nadzorujące badań, mających na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa produktów. Rozszerzeniem systemu jest oznaczenie „Zboża z polskich pól”, będące efektem kontroli pochodzenia zbóż w paszy w czasie całego procesu produkcyjnego, magazynowania i dystrybucji.