Kultowy Browar Staropolski najlepszym Browarem w konkursie Chmielaki Krasnostawskie 2018

Kultowy Browar Staropolski, czołowy producent naturalnego piwa w Polsce, już po raz kolejny zdobył najwięcej medali w najstarszym konsumenckim konkursie piwnym w Polsce „Chmielaki Krasnostawskie 2018”, który odbył się w dniach 17-19 sierpnia br. podczas 48. edycji Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów w Krasnymstawie.

W tym roku firma osiem razy stanęła na podium zdobywając aż cztery złota, trzy srebra i jeden brąz. Konsumenci oraz jury składające się z ekspertów rynku piwnego nagrodzili browar  za niebywałe walory smakowe, najwyższą jakość, w tym naturalną metodę warzenia piwa i niezastąpiony w procesie powstawania produktu czynnik ludzki.

– Dumni jesteśmy, że drugi rok z rzędu zdobyliśmy najwięcej medali w najważniejszym konkursie piwnym w Polsce, konkurując z kilkuset piwami zarówno rzemieślniczymi, jak i tymi z największych koncernów. W tym roku aż 28 browarów otrzymało trofea, jednak tylko Kultowy Browar Staropolski zdobył łącznie 8 medali, w tym cztery złote i trzy srebrne. W zeszłym roku piwa wyprodukowane w naszym browarze zdobyły 10 medali na „Chmielakach”, w tym trzy złote, zaś w 2016 roku 6 medali i jedno złoto. Od trzech lat, co roku, nasze piwo jest także najlepszym piwem na Łódzkich Piwowarach, zdobywając ok. 50 proc. wszystkich głosów konsumenckich – powiedział Marek Łycyniak, Prezes Kultowego Browaru Staropolskiego.

Kultowy Browar Staropolski nie zawsze  odnosił same sukcesy.  Pomimo, że firma warzy piwo od 1892 roku, dopiero od trzech lat jest zaliczana do grona najlepszych browarów w kraju. Nabywając Spółkę od syndyka po w 2014 roku, od początku postawiliśmy na jakość. Nasze piwa warzymy tylko z naturalnych składników, wykorzystując otwartą metodę fermentacji i długi, kilkutygodniowy proces leżakowania w starych piwnicach browaru. Piwa warzone są przez prawdziwych miłośników z wielkim doświadczeniem, a nie przez komputery,  jak to ma miejsce w przypadku dużych graczy.  Dzięki temu nasz produkt ma pełnię smaku, co doceniają zarówno konsumenci, jak i profesjonalni sędziowie konkursów piwnych – dodaje Marek Łycyniak.

Konsumencki Konkurs Piw, organizowany w ramach Chmielaków Krasnostawskich, zadebiutował w 1983 r. Obecnie wydarzenie staje się najważniejszą, wyznaczającą trendy w kraju imprezą piwną, a zdobytymi w Krasnymstawie medalami szczycą się zarówno browary krajowe, jak i zagraniczne. Co roku w konkursie bierze udział kilkadziesiąt browarów które do konkursu zgłaszają kilkaset swoich najlepszych piw. Niezmienne od lat kryteria konkursu sprawiają, że program jest wiarygodny – udział w nim jest bezpłatny, a o przyznaniu nagrody decydują sami konsumenci i jury z ogromnym doświadczeniem branżowym.

Kultowy Browar Staropolski to jeden z czołowych producentów naturalnego piwa w Polsce, wytwarzanego metodą rzemieślniczą,  założony w 1892 roku. Browar ze Zduńskiej woli posiada szerokie portfolio rodzajów piwnych i ponad 60 produktów. Marką flagową firmy są marki PRL, Kultowe oraz piwa smakowe Bestbir. Wszystkie piwa warzone są zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1516 r. i jedynie mogą zawierać wodę, słód jęczmienny i chmiel.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.