Cała Polska czyta dzieciom razem z Biedronką

Jakie książki czytać najmłodszym, by sprawiając im przyjemność, jednocześnie dbać o ich wszechstronny rozwój? Z pomocą w wyborze wartościowej lektury przychodzi rodzicom sieć Biedronka, która w najnowszej ofercie książek proponuje ponad 20 tytułów dla dzieci ze „Złotej Listy” Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Książki dostępne będą od 10 września br. w cenie od 19,99 zł/szt.

W najnowszej ofercie Biedronki znalazło się ponad 20 pozycji ze „Złotej Listy”, rekomendowanych do czytania na głos dzieciom w różnym wieku. Promowanie czytelnictwa jest jednym z kluczowych projektów sieci Biedronka. W Biedronce regularnie pojawia się wyselekcjonowana oferta tytułów, które dzięki zarówno dostępności sklepów sieci, jak i atrakcyjnym cenom, trafiają do wielu domów.

Oferując w Biedronce bogaty wybór książek w przystępnej dla każdego cenie, chcemy zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej lektury. Co więcej, chcemy, aby lektury, po które sięgają rodzice były najwyższej jakości i przyczyniały się do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dziecka. Dlatego tworząc aktualną ofertę, zdecydowaliśmy się na współpracę z ekspertami z Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” – mówi Beata Szymanowska, kupiec odpowiedzialny za ofertę książek w sieci Biedronka.

Na „Złotej Liście” umieszczane są tytuły książek, które uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań.

Mocna, bezpieczna więź z rodzicem i dobrze opanowany, bogaty i piękny język, to znakomite wyposażenie psychiczne i umysłowe dziecka na całe życie. Przekazujemy je, czytając mu od urodzenia. 20 minut dziennie, codziennie – mówi Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Książki dla dzieci ze „Złotej Listy” dostosowane do potrzeb dziecka

W prezentowanej przez Biedronkę ofercie książek ze „Złotej Listy” są publikacje, które można czytać najmłodszym już od pierwszych dni ich życia, takie jak: krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, przygody małego Tomka, czyli „Opowiadania z piaskownicy” Renaty Piątkowskiej czy pełne humoru opowiadania o Klarze i jej młodszym bracie „Ja i moja siostra Klara” Dimitera Inkiowa z urokliwymi nakreślonymi jakby dziecięcą ręką ilustracjami Justyny Mahboob.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym idealnymi propozycjami są m.in. zbiór najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów dla najmłodszych „Księga baśni Andersena”, „Wierszyki domowe” Michała Rusinka czy znane małym czytelnikom na całym świecie książki zagranicznych autorów, takie jak: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Loftinga, „Madeleine w Paryżu” Ludwiga Bemelmansa, „Malutka czarownica” Otfrieda Preusslera czy „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy M. Montgomery.

Z kolei nastolatkom radość sprawi inspirująca książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” oraz ponadczasowy „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. W aktualnej ofercie Biedronka proponuje także wiele innych tytułów dla dzieci i młodzieży, wśród których znaleźć można m.in. bajki, albumy, książki edukacyjne czy popularno-naukowe.

Biedronka kreuje modę na czytanie

Sieć promuje czytelnictwo także za pośrednictwem swojej najnowszej akcji lojalnościowej „Gang Słodziaków”. W jej ramach Biedronka chce zachęcić dorosłych, by codziennie czytali dzieciom. Pretekstem do tego ma być niezwykła książka „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, opowiadająca o przygodach sympatycznej paczki przyjaciół z leśnej polany. Historię tę napisała Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży, jurorka w konkursie „Piórko”. Czytanie dzieciom na głos sieć popularyzuje także poprzez cykl „Wieczorynek Słodziaków” z udziałem znanych polskich aktorów.

Ponadto Biedronka cyklicznie organizuje także akcje specjalne, w czasie których można kupić książki w jeszcze atrakcyjniejszych cenach. Aktualnie, od 6 do 8 września br. lub do wyczerpania zapasów, Biedronka oferuje rabat -50 proc. na drugą książkę spośród pozycji biorących udział w promocji, zgodnie z regulaminem akcji.