Grimbergen z trzema nagrodami World Beer Awards 2018

Belgijskie piwo klasztorne Grimbergen zdobyło w prestiżowym konkursie World Beer Awards jeden złoty i dwa srebrne medale. Najlepsze piwa na świecie są co roku wybierane przez konsumentów i handlowców. Konkurs odbył się w sierpniu we Francji.

Grimbergen zdobył w konkursie World Beer Awards 2018 trzy medale: złoty dla Grimbergen Blonde oraz srebrne dla Grimbergen Double-Ambree i Grimbergen Blanche. Sukces ten cieszy, tym bardziej że marka została wyróżniona i nagrodzona spośród 2300 piw z 50 krajów.

Piwa tej marki są warzone według receptury mnichów z Opactwa Grimbergen.

Grimbergen Blonde ma głęboką barwę złota, delikatny smak i aromat dojrzałych owoców, goździków, lukrecji, miodu i skórki pomarańczowej. Koneserzy tego gatunku chwalą je za zbalansowaną kwaśność i słodycz oraz gęstą, aksamitnie białą pianę. Grimbergen Double-Ambree charakteryzuje się delikatną słodyczą i niską goryczką. Ma ciemnobursztynową barwę, korzenno-karmelowy aromat z nutą suszonej śliwki i gęstą, kremową pianę, jest warzone na bazie podwójnie fermentowanego chmielu i słodu. Grimbergen Blanche to jasne piwo pszeniczne o słomkowo-złotej barwie i aromacie cytrusów, goździków i kolendry z delikatną nutką wanilii i bergamotki. Ten wariant wyróżnia się też naturalną mętnością i lekką, białą pianą.

Grimbergen to marka, która według wyników Grupy Carlsberg za pierwsze półrocze 2018 zanotowała dwucyfrowy (11 proc.) wzrost. Piwo jest dystrybuowane w 51 krajach, w tym w Polsce. Do tej pory było dostępne wyłącznie w dobrych lokalach sieci hotelowo-restauracyjnej. Jesienią tego roku Grimbergen w butelkach o pojemności 0,33l będzie też do kupienia w sklepach detalicznych.