Zbigniew Borowy, Browar Tenczynek: Nowe produkty na rynku

Browar Tenczynek łączy tradycję z nowoczesnością. Tworząc długo warzone, regionalne piwa, firma korzysta z osiągnięć i filozofii, wypracowanych przed latami przez lokalnych piwowarów. O planach na przyszłość rozmawiamy z Prezesem Browaru Tenczynek – Zbigniewem Borowym.

We wrześniu wprowadzają Państwo trzy zupełnie nowe produkty na rynek, co to będzie? I co sprawia, że są one tak wyjątkowe?

Jasne Pełne, Świeże i Miodowe to dobrze znane Polakom piwne style w naszej wersji, a więc zrobione jakościowo. Piwa te są bardzo pijalne i jesteśmy pewni, że przypadną do gustu szerokiemu gronu piwnych konsumentów. Dzięki większej przystępności cenowej pozwolą one na wprowadzenie konsumentów do poznania szerszej oferty produktów naszego Browaru.

Czym różnią się produkty Browaru Tenczynek od innych na rynku? Sposobem warzenia, recepturą?

Głównym celem Browaru Tenczynek jest produkcja piw o wysokiej jakości, która powtarza się z każdą kolejną warką. Piwo warzymy z selektywnie dobranych składników, przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury. Następnie piwo uzyskuje swój ostateczny kształt, leżakując w historycznych piwnicach Browaru, które zapewniają stałą temperaturę przez cały rok. Nie przyspieszamy produkcji, nie stosujemy metody HGB, która ze względów ekonomicznych jest tak popularna wśród dużych browarów. W tym, co robimy, stawiamy na prawdę. Ważny jest tutaj też czynnik ludzki, czyli praca naszego piwowara Sebastiana Jabłońskiego oraz pozostałych osób na warzelni. To dzięki pracy całego zespołu nasze piwa zbierają tak pozytywne recenzje za każdą kolejną uwarzoną warkę.

Czego konsumenci mogą się spodziewać jeszcze w tym roku, jakich niespodzianek?

Planujemy rozszerzenie oferty o nowe pozycje, które będą nowościami nie tylko na rodzimym rynku piwa. Największe możliwości daje nam linia piw „P” jak Piwna Rewolucja, czyli piw nowofalowych. Poszukiwanie nowych smaków jest domeną naszego piwowara Sebastiana, który swoją przygodę z piwem rozpoczynał jako piwowar domowy. Zresztą wszyscy jesteśmy w Tenczynku bardzo otwarci na takie piwne eksperymenty. Myślę, że to, co planujemy, będzie ogromnym zaskoczeniem dla rynku. Dodatkowo dzięki budowie własnej linii rozlewniczej będziemy w stanie reagować na wymagania rynku i konsumentów, którzy z każdym rokiem stają się coraz bardziej świadomi i rozeznani w świecie piwa. Jednym słowem przygotowujemy kilka ciekawych konceptów, ale na razie nie mogę więcej zdradzać.

Do czego służyć mają sprowadzone przez Państwa beczki?

Browar dokonał zakupu kilkudziesięciu beczek po whiskey Chattanooga. Posłużą one do leżakowania wybranych piwnych stylów, które w ten sposób zyskają nowe akcenty smakowe. Piwa leżakowane w beczkach (Barrel Aged, BA) wejdą do naszej nowej linii tzw. „piwnych sztosów”. Same beczki przyjechały do nas prosto ze Stanów Zjednoczonych i są bardzo świeże, w związku z tym liczymy, że efekt będzie naprawdę „sztos”, a pierwsze próby smakowe piwa bazowego na to wskazują.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.