SPAR rozpoczyna wrzesień dwoma otwarciami

SPAR po obfitującym w otwarcia okresie wakacyjnym, otwiera z początkiem września kolejne dwie placówki jednego dnia. W czwartek 6 września swoją działalność rozpoczęły sklepy w Niewiadowie i Sosnowcu.

Pierwszy sklep w formacie SPAR, o powierzchni 233 m2 otwarty został w Niewiadowie (woj. łódzkie) na os. Niewiadów 33. Drugie otwarcie miało miejsce w Sosnowcu (woj. śląskie) przy ul. Zagórskiej 2, gdzie zaczął funkcjonować sklep w formacie SPAR Express o powierzchni 120 m2.

SPAR w Niewiadowie to pierwszy sklep właściciela, pana Marcina, który swoją przygodę ze SPAR rozpoczął wiele lat wcześniej – w 1997 r., będąc tym samym jednym z pierwszych franczyzobiorców sieci. W 2012 r. postanowił zamknąć sklep, ale teraz, po 6 latach przerwy, dokładnie w tym samym miejscu, z nową energią do działania ponownie otwiera sklep. – SPAR dokonał w ciągu tych 6 lat mojej nieobecności tak dużych zmian, że kiedy przyszedł moment podjęcia decyzji, do której sieci dołączyć, nie miałem żadnych wątpliwości. Warunki, które oferuje SPAR były nieporównywalnie lepsze od innych. Dzięki temu mój sklep może zaoferować klientom niezwykle szeroki asortyment. Posiadamy w ofercie bardzo dużo lokalnych produktów. Nasze ciasta i torty nie mają sobie równych, jestem przekonany, że będą to produkty, po które klienci będą przyjeżdżać nawet z dalszych miejscowości. Jeśli chodzi o asortyment, klienci będą mogli nabyć u nas towar niedostępny nigdzie indziej w pobliżu, jeśli czegoś nie będziemy posiadać akurat na miejscu, na specjalne życzenie zamówimy taki towar, a wszystko po to, aby klienci czuli się u nas wyjątkowo i byli obsługiwani na najwyższym poziomie – mówi pan Marcin.

Z kolei sklep w Sosnowcu, to już czwarty SPAR należący do pana Grzegorza. Swój pierwszy sklep w sieci otworzył w 2016 r. i tak sukcesywnie otwiera kolejne. Posiada już obecnie 3 sklepy w Sosnowcu i jeden w Katowicach. Zapytany o to, co pozwala mu na tak prężny rozwój w sieci SPAR, odpowiada krótko: Swoboda działania i możliwość oferowania klientom wysokiej jakości. Pan Grzegorz deklaruje również, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa odnośnie otwarć, ponieważ w przyszłym roku już planuje kolejne.