JBB Bałdyga wspiera polską transplantologię

Już 15-ego września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Biegu po Nowe Życie – akcji prospołecznej, której celem jest edukacja w zakresie transplantacji narządów. W symboliczny bieg zaangażowały się gwiazdy ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu, a także osoby, które bezpośrednio zmierzyły się z chorobą. Oficjalnym partnerem akcji po raz drugi została firma JBB Bałdyga.

Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny, którego celem jest promocja działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu. Od kilku lat w Wiśle i Warszawie organizowane są symboliczne marsze nordic walking z udziałem gwiazd oraz osób po transplantacji.

13 edycja akcji odbędzie się już 15-ego września w Warszawie w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki. Wydarzenie rozpocznie się od wspólnej rozgrzewki i prezentacji sztafet, natomiast symboliczny bieg przewidziany jest na godzinę 12:30. Na trasie sztafetowego marszu pojawi się m.in. Przemysław Saleta, ambasador inicjatywy, a także Aleksandra Popławska, Piotr Głowacki, Rafał Maserak, Jarosław Kret, Szymon Wydra, Marcin Mroczek czy Krzysztof Diablo Włodarczyk. Oficjalnym parterem akcji po raz drugi została firma JBB Bałdyga – jedno z największych przedsiębiorstw w branży przetwórstwa mięsnego w Polsce.

Bieg po Nowe Życie to szczytna inicjatywa, która przyczynia się do wzrostu świadomości społeczeństwa w zakresie transplantacji narządów. Jesteśmy firmą, która od lat angażuje się w działalność lokalną oraz społeczną, wspierając najważniejsze wydarzenia kulinarne, środowiskowe i sportowe. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy objąć patronatem ten ważny projekt edukacyjny, tym bardziej, że podczas 12. edycji biegu w Wiśle nasza sztafeta osiągnęła najlepszy wynik i zajęła pierwsze miejsce. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji – mówi Piotr Laskowski, dyrektor marketingu i sprzedaży firmy JBB Bałdyga.

Oprócz symbolicznego biegu i spotkań z gwiazdami na uczestników wydarzenia czekać będzie również mnóstwo dodatkowych atrakcji. Jedną z nich będzie stoisko marki Prymat i JBB Bałdyga, w którym pod nadzorem mistrza kulinarnego, Roberta Sowy, wydanych zostanie 3000 bezpłatnych posiłków. Wspólne stoisko to kontynuacja trwającej od kwietnia kulinarnej trasy obu marek, podczas której wszyscy uczestnicy mogą skosztować dań serwowanych przez Robertę Sowę, przygotowanych z produktów marki JBB Bałdyga. Dotychczasowe eventy odbyły się w 19 miastach w całej Polsce, przyciągając tłumy wielbicieli smacznych potraw. Patronat nad wydarzeniem objęła również stacja RMF FM. Innych słodkich atrakcji podczas sobotniego biegu dostarczy czekoladowa strefa Wawel Truck.