Konspol przejęty przez amerykański koncern Cargill

Właściciele Konspolu zdecydowali o pozyskaniu zewnętrznego inwestora. Zawarli porozumienia w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach Konspol przez koncern Cargill.

Zawarta umowa zobowiązuje obydwie strony do dokonania finalnej transakcji w momencie uzyskania pozytywnej weryfikacji ze strony właściwych organów. Przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych. W efekcie Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność  Grupy Konspol i jej dynamiczny rozwój, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek.

– Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy Konspol.

Firmą Konspol kierują następcy Kazimierza Pazgana – córka Magdalena i syn Konrad. Zakłady produkcyjne Konspolu są zlokalizowane w Nowym Sączu i w Słupcy. W ostatnich latach podjęto szereg działań inwestycyjnych w obszarach hodowli drobiu i produkcji wyrobów mięsnych. W efekcie firma dysponuje nowoczesną infrastrukturą w całym łańcuchu produkcji wyrobów drobiowych, od produkcji pasz, aż po finalne artykuły spożywcze, w tym szeroki asortyment wyrobów convenience. Te ostatnie wyróżniają Konspol na tle konkurencji i są z dużym powodzeniem eksportowane do kilkunastu krajów świata. Wśród klientów Grupy są największe sieci detaliczne.

Firma Cargill to światowy lider w produkcji żywności, działający od 153 lat i kierujący swoją ofertę do klientów w ponad 125 krajach. Decyzja o inwestycji w Konspol to konsekwencja docenienia wysokiej jakości produktów, zróżnicowanego asortymentu i innowacyjności.

– Zaangażowanie w produkcję wysokiej jakości żywności i pasja dla innowacji czynią Konspol doskonałym uzupełnieniem naszego globalnego biznesu drobiowego. Konspol od lat konsekwentnie budował pozycję nowoczesnego producenta żywności, którego produkty doceniają klienci, zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach – mówi Chris Langholz, Prezes Cargill Global Poultry.

Przejęcie KONSPOLU zwiększa zaangażowanie inwestycyjne Cargill w Polsce – obecnie koncern ma pracowników w 29 zakładach na terenie kraju.