Hochland dołączył do akcji na rzecz ochrony środowiska

Co roku, w trzeci weekend września, w ramach znanej akcji “Clean up the World” odbywa się wielkie sprzątanie całego świata. W tym roku Hochland dołączył do akcji. Akcja sprzątania lasów została przeprowadzona przez Pracowników Działu Sprzedaży Hochland Polska na obszarze Nadleśnictwa Katowice, na tzw. Stargańcu oraz Nadleśnictwa w Supraślu. Uczestnicy zostali wyposażeni w worki oraz wyznaczono im teren do zbierania, jak i składowania zebranych śmieci.

Producentami śmieci jesteśmy my – ludzie, a lasy są wspólnym dobrem, o które trzeba dbać. Niestety często zapominamy o roli lasów w naszym życiu. Lasy są szeroko otwarte dla wszystkich, by w pędzie codzienności,  choć na chwilę odpocząć w otoczeniu świata przyrody i z dala od miejskiego zgiełku wyciszyć się i pooddychać świeżym powietrzem. O akcji prowadzonej przez Hochland Polska każdorazowo informowano leśniczego, a wszystko odbywało się za zgodą Nadleśnictwa. W ciągu paru godzin zebrano po kilkanaście worków śmieci. Uczestnikom akcji towarzyszyło poczucie spełnienia dobrego uczynku, a finałem miło i efektywnie spędzonego czasu podczas „sprzątania lasu” było wspólne pieczenie kiełbasek.

– Olbrzymia ilość śmieci zebrana na tak małych obszarach uświadomiła nam, że takie akcje są jak najbardziej potrzebne. W przyszłości Hochland Polska planuje cykliczne powtórki sprzątania lasów, przez co estetyka naszego otoczenia ulegnie poprawie. – podsumowuje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.