Browar Tenczynek – większe możliwości produkcyjne

Historia Browaru Tenczynek sięga co najmniej 1553 roku. Ten historyczny browar z początkiem roku zmienił właściciela. Zakład z Grupy BRJ trafił pod opiekę spółki akcyjnej Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Nowy właściciel postanowił dokonać w Browarze inwestycji, które pozwolą na budowanie silniejszej pozycji na rynku browarów regionalnych.

Głównym założeniem Browaru Tenczynek jest produkcja wysoko jakościowych piw oraz utrzymanie tej jakości z każdą kolejną warką. Pomagają w tym inwestycje poczynione w 2014 roku, dzięki którym zakład zyskał nowoczesną browarniczą technologię, wciąż jednak pozostają obszary do rozwoju Browaru. Jednym z nich jest zwiększenie możliwości produkcyjnych poprzez montaż nowych tanków leżakowych. Dzięki rozbudowie części leżakowej zakład zyska możliwość warzenia do 100 tysięcy hektolitrów piwa w skali roku, a to oznacza także szerszy dostęp do produktów z Tenczynka na ogólnopolskim rynku. Drugą poważną inwestycją jest budowa własnej linii rozlewniczej z pasteryzacją w tunelu. Realizacja tego projektu pozwoli na większą elastyczność produkcji. Nowa linia rozlewnicza umożliwi m.in. swobodne poszerzanie portfela piw oferowanych na rynku czy też wytwarzanie bardziej skomplikowanych produktów.

Daje ona także możliwość dowolnego operowania różnym rodzajem szkła i używania etykiet o niestandardowych kształtach, tak popularnych w piwach nowofalowych. Ta inwestycja pozwoli również na znaczne przyspieszenie produkcji oraz lepszą reakcję na żądania rynku, w tym najbardziej wymagających konsumentów. To wszystko pomoże w zwiększaniu dostępności produktów z Tenczynka, budując jednocześnie coraz wyższą pozycję marki na rynku piw regionalnych i jakościowych. Obecnie Browar Tenczynek oferuje w swoim portfelu osiem piwnych stylów. Pięć z nich należy do Kolekcji Klasycznej i są to najbardziej znane rodzaje „złotego trunku”, linia Piw „P” skupia zaś piwa nowofalowe, które są owocami tzw. piwnej rewolucji. Są to produkty kierowane do bardziej świadomych konsumentów, ale również tych poszukujących nowych smaków.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.