Hochland Półmaraton – bieg inny niż wszystkie

W niedzielę, 30 września br. – miał miejsce już 6 Hochland Półmaraton Doliną Samy, w którym wzięło udział kilkuset uczestników.

Trasy biegów i marszu Nordic Walking prowadziły pięknymi kaźmierskimi lasami i przez tamę w Radzynach, niemal 80% procent tras przebiegała dróżkami leśnymi. Każdy uczestnik znalazł w pakiecie startowym koszulkę techniczną, a na mecie otrzymał medal oraz specjał, którego nie znajdzie się chyba na żadnym innym biegu – szare kluchy z kapustą. Była też możliwość spróbowania smakołyków przygotowanych przez firmę Hochland Polska, głównego partnera  wydarzenia.  W ramach Strefy Barbeque Hochland znalazły się  grillowane sery typu feta, serowa ciepła zupa orientalna curry,  pyry z gzikiem z wykorzystaniem serków mini, makaron z serem, szpinakiem i suszonymi pomidorami oraz deserki z Almette. Wszystkie potrawy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników tegorocznego Hochland Półmaratonu, były też dużą inspiracją kulinarną, bowiem wszystkie zostały przygotowane z wykorzystaniem serów z oferty Hochland. Tegorocznej rywalizacji sportowej towarzyszyło bardzo motywujące hasło: Powstań, biegnij, zwyciężaj. Festyn, który zorganizowany został przy okazji Hochland Półmaratonu dla wszystkich uczestników i ich rodzin, swoim charakterem nawiązał do wielkopolskiej tradycji gościnności, były m. in. konkursy, występy muzyczne, regionalne potrawy, kącik zabaw dla dzieci. 

Hochland Półmaraton to bieg inny niż wszystkie. Gwarantuje kameralną atmosferę, doskonałą organizację i trasę, która biegnie przez najbardziej malownicze tereny gminy Kaźmierz. Na mecie zawsze na zawodników czeka piknikowa, rodzinna atmosfera oraz wiele atrakcji, także kulinarnych, oczywiście z serami Hochland w roli głównej. Zaangażowaliśmy się w organizację tej imprezy już szósty raz i cieszymy się, że zaproponowana aktywność wpisuje się w stały punkt programu imprez biegowych w Polsce. – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.