Kolejny etap restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł. Sieci będą działały pod szyldem Carrefour

Przejęcie części sklepów przez kolejnego branżowego inwestora, to jeden z elementów planu restrukturyzacji sieci sklepów Piotr i Paweł, który konsekwentnie wdrażany jest przez zarząd spółki.

Objęta postępowaniem sanacyjnym sieć intensywnie realizuje strategię przywrócenia rentowności wszystkich sklepów. Docelowy model zakłada pozostanie około 70 sklepów w upmarketowych  lokalizacjach, istotnych dla Piotra i Pawła.

– Piotr i Paweł nie znika z rynku. Realizujemy plan pozyskując środki na finansowanie restrukturyzacji i przygotowując się do kluczowego okresu handlowego „Świąt Bożego Narodzenia”– podkreśla Marek Miętka, Prezes Sieci Piotr i Paweł.

Poniżej przejęte przez Carrefour lokalizacje: sklep w warszawskim Wilanowie (Al. Rzeczpospolitej), sklep w Konstancinie-Jeziornie oraz sklep w Katowicach (ul. Bażantów). Przejęte sklepy są placówkami franczyzowymi poznańskiej sieci.

– Dla nas jest to element realizowanego planu restrukturyzacji, którego jednym z elementów jest przejmowanie części sklepów przez inwestorów branżowych. Jednocześnie wprowadzamy nowy program lojalnościowy, poszerzamy asortyment na półkach i wkrótce startujemy z nową kampanią marketingową. Negocjacje dotyczące przejęcia kilku kolejnych  sklepów z różnymi inwestorami trwają – mówi Marek Miętka, Prezes Sieci Piotr i Paweł.