Słoneczna Ukraina w Polsce – premiera win Koblevo

AMBRA S.A. wprowadza na polski rynek znaną markę win ukraińskich Koblevo. Ukraina jest równie ważnym regionem winiarskim jak Gruzja, Mołdawia czy Bułgaria.

– Ukraina jest sąsiadem i partnerem gospodarczym Polski o największym potencjale przyszłości. Niewiele osób wie, że ma też najwięcej winnic z całego regionu Morza Czarnego – mówi Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A.

Ukraina ma prawie 25 wieków tradycji upraw winorośli i ponad 50 000 hektarów winnic, najwięcej z całego basenu Morza Czarnego. Winiarską stolicą Ukrainy jest Koblevo. Zadecydowały o tym idealne warunki do uprawy winorośli: 270 dni słonecznych w roku, łagodny klimat, gleba oraz duże różnice temperatur między dniem i nocą. Część z winnic położona jest tuż nad Morzem Czarnym – schodzą prawie do samych piaszczystych, rozległych plaż.

– Koblevo to region winiarski i jednocześnie najpopularniejsza marka win na rynku ukraińskim. Jej najważniejszym atutem jest 2 500 hektarów własnych upraw, co zawsze jest podstawą autentyczności i wysokiej jakości win – podkreśla Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A. – Ukraińskie wina, w szczególności wspaniałe Muscaty, wydają się idealnie odpowiadać preferencjom smakowym polskich konsumentów. Jestem bardzo ciekaw ich opinii.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.