Szlakiem win: Międzynarodowy Festiwal Wina w Luboniu

20 września 2018 roku w nowoczesnych wnętrzach hotelu Poznańskiego w Luboniu – odbyła się trzecia już edycja Międzynarodowego Festiwalu Wina organizowanego przez firmę TiM S.A. Jest to wydarzenie promujące kulturę picia wina, jak również spotkanie miłośników tego trunku, a także wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją pasję w zakresie winiarstwa.

Tegoroczną edycję zaszczycili swoją obecnością winiarze z różnych zakątków świata. Zaproszenie przyjęli reprezentanci Mołdawii, Francji, Włoch, Portugalii, Gruzji oraz Argentyny. Podczas paneli otwartych przybliżyli historię winiarstwa krajów, z których pochodzą, zaprezentowali regiony winiarskie, odmiany winogron, a także przedstawili charakterystykę winiarni i win ze swojego portfolio. Goście eventu degustowali wina TiM S.A. oraz nowości przywiezione przez producentów. Festiwal wina to również tematyczne panele szkoleniowe. Tegoroczna impreza odbyła się pod szyldem win mołdawskich, dlatego też dwa z nich były dedykowane właśnie Mołdawii. Tomasz Kolecki, Wiceprezydent i Przewodniczący Komisji Szkoleniowej Stowarzyszenia Sommelierów Polskich zaprosił gości na spotkanie “Mołdawia w kieliszku” i wraz z Prezesem Spółki TiM Mariuszem Glenszczykiem poprowadził dla mediów i blogerów spotkanie Mołdawia Live&Touch. Andrzej Woźnikowski degustator, miłośnik wina i dobrej kuchni, przyjęty w poczet członków Towarzystwa Chevalerie du Verre Gallant zaprezentował podczas aż czterech paneli szkoleniowych winiarską Europę vs Nowy Świat. Goście festiwalu niezwykle chętnie wzięli udział w kreatywnej zabawie, której nagrodą była wycieczka szlakiem win do Mołdawii.

Pasja i miłość do wina

Międzynarodowy Festiwal Wina TiM S.A. 2018 to dla nas ogromny sukces. Jesteśmy dumni, że inicjatywa Spółki spotkała się z tak dużym zainteresowaniem klientów i że nasi partnerzy tak chętnie i licznie przybyli na festiwal. Cieszy nas również fakt, iż goście tłumnie wzięli udział w panelach szkoleniowych. Oznacza to, że chcemy poszerzać wiedzę winiarską, nie boimy się pytać i poszukujemy odpowiedzi. Potwierdza się więc, iż Polacy są coraz bardziej wyedukowani w zakresie wina i coraz bardziej świadomi swoich wyborów. Tegoroczna edycja festiwalu była szczególna, gdyż odwiedzili nas winiarze z rożnych zakątków świata. Przedstawili uczestnikom winiarnie, które reprezentują, ale przede wszystkim siebie i swoją pasję wina. To właśnie pasja i miłość do wina są naszym hasłem przewodnim. Dziękujemy wszystkim gościom za wspólnie spędzony, wspaniały dzień, będący niezapomnianą podrożą szlakiem win. Do zobaczenia za rok – mówi Patrycja Sikorska, Menedżer PR i Marketingu Strategicznego TiM S.A.

Spółka TiM S.A. istnieje na rynku polskim od ponad 28 lat i może pochwalić się imponującym wynikiem sprzedażowym 11 milionów butelek w ujęciu rocznym dającym około 10-12 proc. udział w rynku. Więcej informacji na stronie internetowej: www.tim-wina.com.pl.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.