Wielkie uznanie dla Browaru Fortuna

Piwa warzone w  Browarze Fortuna w Miłosławiu zdobyły nagrody w tegorocznej edycji niezależnego konkursu Good Beer 2018 – we Wrocławiu. W trakcie jego trwania, łącznie oceniano ponad 140 polskich piw,  a decyzją 12 sędziów – trunki z Wielkopolski okazały się bezkonkurencyjne. Na podium stanęły: Komes Barley Wine, Komes Poczwórny Bursztynowy, Komes Belgian IPA, Miłosław Warzy Śmiało: Sosnowe APA, Komes Porter Bałtycki oraz Komes Porter Bałtycki Sherry Oloroso.

Piwa z Browaru Fortuna od lat zdobywają uznanie na konkursach piwnych. Produkty te utrzymują wysoki poziom wśród rosnącej konkurencji i oprócz jakości – wyróżniający smak. W portfolio miłosławskiej warzelni jest wielu zdobywców zaszczytnych wyróżnień. W tym roku Browar z Wielkopolski wzbogacił się o kolejne trofea.

16 października, podczas Polskiego Kongresu Browarniczego we Wrocławiu, w 14 kategoriach  zostały ogłoszone wyniki konkursu Good Beer 2018. Oceny dokonywali eksperci i degustatorzy z Polski i zagranicy. Najwyżej punktowanymi parametrami piwa były: wygląd, smak, aromat, goryczka, a także wrażenia ogólne.

Piwa z Browaru Fortuna były bezkonkurencyjne w następujących kategoriach:

JASNE ALE – Złoty medal za Komes Barley Wine

BELGIJSKIE I FRANCUSKIE ALE – Srebrny medal za Komes Poczwórny Bursztynowy

SPECIALITY IPA – Brązowy medal za Komes Belgian IPA

AMERICAN PALE ALE – Srebrny medal za Miłosław Warzy Śmiało: Sosnowe APA

PORTER BAŁTYCKI – Złoty medal za Komes Porter Bałtycki; Brązowy medal za Komes Porter Bałtycki Sherry Oloroso.

– Good Beer to niezależny konkurs, otwarty na całą branżę – na browary rzemieślnicze, przemysłowe i regionalne. Jesteśmy dumni, że nasze marki cieszą się takim uznaniem i zostały docenione przez szacowne Jury. Każdą nagrodę przyjmujemy z wielką radością, ale też przede wszystkim stanowi ona ogromną motywację do dalszej pracy. Wysokie miejsca w rankingach są dowodem na to, że spełniamy oczekiwania konsumentów. Nasze piwa warzymy z pasją płynącą z głębi serca, a to właśnie doceniają i  tego szukają  amatorzy  naszych piw – komentuje Krzysztof Panek, Prezes Zarządu Browaru Fortuna.

Browar Fortuna w Miłosławiu

Obecny browar w Miłosławiu został wybudowany w 1889 roku jako ukoronowanie wielowiekowych tradycji piwowarskich w regionie. Dziś Browar Fortuna to niewielki browar, położony w Wielkopolsce, w miejscowości Miłosław, Roczne browar warzy tyle piwa ile największe koncerny w jeden dzień.

Browar Fortuna jako jeden z nielicznych browarów w kraju  i Europie warzy swoje piwa metoda otwartej fermentacji w otwartych kadziach fermentacyjnych, w sposób jak było dawniej warzone piwo. Piwo po dodaniu drożdży fermentuje w nich tak, jak chciała natura: bez sztucznego przyspieszania, bez poddawania ciśnieniu czy temperaturze. Dzięki temu drożdże są u nas szczęśliwsze, nie stresują się, mają idealne warunki do rozwoju i w efekcie dają niepowtarzalny, świeży smak i bogaty aromat. Piwa z Browaru Fortuna warzy się z naturalnych składników. Fortuna to intrygujące, radosne smaki, dla tych wszystkich, którzy doceniają niepowtarzalny charakter piwa, ale również jego naturalność. Trunek ma przy tym doskonałe właściwości gaszące pragnienie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.browarfortuna.pl.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.