Patrycja Sikorska, TiM Wina: Jakie wino doradzić klientom?

W okresie świąteczno-noworocznym sprzedaż win wyraźnie wzrasta. Klienci poszukują produktów, które idealnie komponują się z tradycyjnymi potrawami, albo przeznaczone są na prezent. Wino jakościowe, zapakowane w ciężką butelkę będzie stanowiło dekorację stołu i ucieszy każdego miłośnika tego niebanalnego trunku. Jak pomóc klientowi w wyborze wina i zoptymalizować sprzedaż podpowiada Patrycja Sikorska Menedżer PR i marketingu strategicznego firmy TiM S.A.

Do potraw

Koniec roku to czas licznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Konsumentom udziela się świąteczna atmosfera, którą chętnie podkreślają kieliszkiem ulubionego wina, np. urugwajskiego Montevideo. Jeśli serwowana będzie ryba surowa czy też smażona na głębokim tłuszczu warto do niej dobrać wina wysokokwasowe, jak Riesling, pieczona z dodatkiem masła wspaniale współgra z Chardonnay. Jeżeli natomiast skrapiamy rybę cytryną jej smak dopełni Sauvignon Blanc. Pierogi z kapustą i grzybami – kiedy w farszu przeważać będą grzyby – doskonałym dodatkiem uwydatniającym smak będzie Pinotage, jeśli królować będzie kapusta idealnie sprawdzą się wytrawne wina o wyrazistym smaku cytrusów. Święta to także słodycze, wszyscy kochają zapach piernika, a jak piernik to tradycyjny miód pitny. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku również czerwone, półsłodkie, kalifornijskie wino, np. Oak View.

Ułożenie na półkach

W IV kwartale klienci często są w stanie wydać więcej i oczekują dużego wyboru produktów z każdej kategorii. Właściciele sklepów powinni ten wybór ułatwić. Ważne jest więc ułożenie produktów na półkach w sposób intuicyjny. Warto podzielić wina według kategorii i koloru, a także kraju pochodzenia. W takiej sytuacji unikniemy chaosu i ułatwimy konsumentowi wybór. Musimy pamiętać, że najchętniej i najczęściej wybierane są produkty, które znajdują się na linii naszego wzroku, to właśnie na tej wysokości powinny znaleźć się najbardziej interesujące pozycje. Ciekawym rozwiązaniem jest również wprowadzenie oznaczeń informujących o okazjach czy posiłkach, z którymi idealnie komponują się wybrane wina. Warto więc wskazać wina, które pasują do świątecznych potraw, takie, które będą idealne na prezent i oczywiście wyeksponować wina musujące, które królują podczas nocy sylwestrowej. Ciekawa ekspozycja będzie zachętą do zakupu i ułatwi konsumentowi dokonanie wyboru. O innych winach rekomendowanych na różne okazje przeczytać można na stronie firmy TiM S.A.

 CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.