Srebrny Medal European Beer Star dla Browaru Fortuna

Komes Barley Wine – piwo warzone w Browarze Fortuna z Miłosławia otrzymało srebrny medal w kategorii Ultra Strong Beer na jednym z najważniejszych konkursów piwnych na świecie i najważniejszym w Europie.

Piwa z Browaru Fortuna od lat zdobywają uznanie na konkursach piwnych polskich oraz zagranicznych. Nagrodzony srebrnym medalem w kategorii Ultra Strong Beer Komes Barley Wine to piwny styl o bardzo bogatym i intensywnym aromacie słodowym oraz złożonym smaku, w którym słodowa słodycz idealnie współgra z dobrze zaznaczoną, ale delikatnie wyczuwalną goryczką. Komes Barley Wine jest najmocniejszą wersją w ramach prawideł stylu – piwo charakteryzuje się wysoką zawartością ekstraktu, rozgrzewającą mocą oraz ciemną, bursztynowo-miedzianą barwą. Obecny browar w Miłosławiu został wybudowany w 1889 roku jako ukoronowanie wielowiekowych tradycji piwowarskich w regionie. Dziś Browar Fortuna to niewielki browar, położony w Wielkopolsce, w miejscowości Miłosław, Roczne browar warzy tyle piwa ile największe koncerny w jeden dzień. Browar Fortuna jako jeden z nielicznych browarów w kraju i Europie warzy swoje piwa metoda otwartej fermentacji w otwartych kadziach fermentacyjnych, w sposób jak było dawniej warzone piwo. Piwo po dodaniu drożdży fermentuje w nich tak, jak chciała natura: bez sztucznego przyspieszania, bez poddawania ciśnieniu czy temperaturze.
Konkurs, organizowany od 15 lat, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem o czym świadczy fakt, że w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 2600 piw warzonych w 51 krajach. Kryteriami oceny były: kolor, smak, aromat i piana. Wydarzenie jest organizowane przez Verband Private Brauereien Deutschland (Związek Prywatnych Browarów w Niemczech), Verband Private Brauereien Bayern (Związek Prywatnych Browarów w Bawarii) oraz Association of Small and Independent Breweries in Europe (S.I.B.). W szranki stają browary z całego świata, które kultywują i propagują europejską tradycję warzenia piwa. Zgłaszane trunki oceniane są tylko w kategoriach piw oryginalnie pochodzących z Europy.CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.