Ogródki warzywne przy szkołach od Marwit

Marwit wraz z Fundacją Marwit Smak Zdrowia, stworzy 25 szkolnych ogrodów w całej Polsce. Na terenach szkół podstawowych w największych miastach już wiosną pojawią się ogródki warzywno-ziołowe.

Dzięki nim dzieci nie tylko poznają tajniki pielęgnacji i wzrostu roślin, ale też dowiedzą się więcej o zdrowym odżywianiu i wykorzystaniu warzyw w codziennej diecie. W programie „Szkolne Ogródki Marwit” wezmą udział szkoły z Warszawy, Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina, Torunia i Górska. W związku ze świętowaniem 25-lecia Firmy Marwit, w łącznie 25 placówkach wyselekcjonowanych do akcji przez Urzędy Miasta, powstaną ogródki warzywno-ziołowe, Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którzy na potrzeby projektu przekazali sadzonki roślin, ogrodzenie, narzędzia ogrodnicze oraz ziemię. Są wśród nich: Vilmorin Garden, Cellfast, NAC, Compo , Prosperplast, Drew-Trans II I Bayer. Akcję wspiera także Dealer BMW.

Dzięki akcji Fundacji Marwit Smak Zdrowia uczniowie poznają tajniki prowadzenia ogródka, nauczą się jak dbać o wzrastające warzywa i zioła, będą mieli możliwość obserwacji faz wzrostu roślin, a także zdobędą wiedzę pozwalającą na użycie uzyskanych płodów rolnych w tworzeniu zdrowych posiłków i przekąsek. Pilotażowy program, który zostanie przeprowadzony w 25 szkołach – rozpocznie się wiosną 2019 roku i potrwa do końca roku szkolnego. Wszystkie ogródki zostaną ufundowane i zbudowane przez Marwit– największego w Polsce producenta świeżych soków owocowych i warzywnych oraz Fundację Marwit Smak Zdrowia działającą przy firmie Marwit.