Dr Marek Borowiński – Szczególna uwaga na kolor!

Eksperci zajmujący się zawodowo umeblowaniem i wyposażeniem  sklepu odpowiadają na pytanie : Co jest najważniejszego w wyposażeniu sklepu?

dr Marek Borowiński:

– Jest wiele ważnych składowych, bo sklep ma kilka warstw, poczynając od właściwego przeprowadzenia klienta przez sklep po ułożenia produktów. Nawet gdy wszystko zostanie właściwie wykonane, a produkty nie będą odpowiednio oświetlone no obrót może być mierny. Ważne są komunikacja, POS-y, oświetlenie, strefa kasa i przede wszystkim dobrej jakości produkty. Ja zajmuje się ocenianiem sklepów i wskazywaniem co dobrze w nich działa, co można pozostawić a co należałoby zmienić, czyli na co dzień zajmuję się audytem, zwiększanie sprzedaży sklepów. Zwracam szczególną uwagę na kolor, bo jest to pierwsza struktura, która rejestrujemy. Szczególnie w branży spożywczej kolor ma znaczenie, ponieważ nie zjemy np. różowej bułki -bo wydawałaby się niesmaczna. Zielony kolor w sklepie spożywczym trzeba dobrze połączyć, ocenić jaki odcień dobierzemy, w jakim dziale, jakie kształty z nim powiązać, czyli co będzie jego nośnikiem. Nośnik jest ważny, bo inaczej zadziała gdy będzie to kształt liścia, czy tylko cenówki. Bardzo dobrze zieleń zadziała w strefie produktów ekologicznych

Shop Doctor – Marek Borowiński prowadzi audyty sklepów i szkolenia w zakresie wyposażenia sklepów oraz lokowania produktów.