Polacy zadowoleni z płatności kartami kredytowymi

Co czwarty dorosły Polak posiada kartę kredytową i jest z niej zadowolony. Ponad połowa uważa ją za wygodną formę płatności np. podczas codziennych zakupów.

Właścicielami kart kredytowych są częściej osoby z wyższym wykształceniem (31 proc. odpowiedzi), mieszkające w miastach powyżej 500 tys. osób (28 proc.). Wśród posiadaczy kart kredytowych w Polsce zaczynają przeważać osoby młode: ma je co czwarty dwudziestolatek i co trzeci czterdziestolatek. Zaledwie 17 proc. to osoby po 70 roku życia.

Jak pokazują wyniki badania wykonanego na zlecenie Santander Consumer Banku, sporą część zakupów podczas promocji i przed świętami Bożego Narodzenia opłacimy korzystając właśnie z karty kredytowej. Ponad 60 proc. posiadaczy kart kredytowych korzysta z nich regularnie, w tym 20 proc. każdego dnia.

 

 

Najczęściej używamy „plastiku” w sklepach stacjonarnych, płacąc za artykuły spożywcze (52 proc.), paliwo i zakupy na stacji benzynowej (45 proc), ubrania i obuwie (32 proc.) oraz sprzęt RTV i AGD (32 proc.).

Z naszego badania “Polaków portfel własny – kochamy okazje” wynika, że Polacy chętnie korzystają z okazji, ale nie działają impulsywnie: szukają ich tam, gdzie i tak planowali dokonać zakupów. Potwierdzają to informacje jakie uzyskujemy od naszych klientów. Wiemy, że użytkownicy TurboKARTY oceniają ją tak pozytywnie właśnie ze względu na możliwość otrzymania zwrotu za wszystkie zakupy. W skali roku, płacąc TurboKARTĄ, mogą zyskać, nawet do 360 zł. – mówi Arkadiusz Panek, Dyrektor Departamentu Kart Kredytowych Santander Consumer Banku.