Piotr Pilny – Sprawne wózki na zakupy

Eksperci zajmujący się zawodowo umeblowaniem i wyposażeniem sklepu odpowiadają na pytanie : Co jest najważniejszego w wyposażeniu sklepu?

Piotr Pilny z Mago Partner, generalny dystrybutor wózków Marsanz

– W zakresie wózków sklepowych przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę powierzchnie jako będą obsługiwały. Im większa powierzchnia sprzedażowa tym większa pojemność wózka. Na rynku producenci oferują wózki o pojemności od 50 do 240 L. Spośród wielu rodzajów wózków klient ma do wyboru wózki metalowe i plastikowe o ciekawym, kolorowym designem. Bardzo ważne by przy zakupie wybierać te, o dobrej jakości i funkcjonalności.

Istotnym elementem jest jakość i rodzaj kółek, jakich zabezpieczeń użyto przed korozją, by wydłużyć ich żywotność. Wózki plastikowe coraz częściej są spotykane w naszych sklepach, ale ze względu na wyższe koszty zakupu nabywane są na mniejszą skalę. Robiąc zakupy w marketach często spotykamy się z wózkami, które sprawiają wiele problemów klientom podczas kierowania. Niesprawne kółka powodują, że to nie klient prowadzi wózek, a wózek klienta ! Często się wówczas irytujemy.

Ważną kwestią jest więc serwisowanie wózków według wskazań producenta, by wrażenia klienta z pobytu w sklepie nie ograniczały się jedynie do tego faktu.

Zarówno do wózków metalowych, jak i plastikowych producenci stosują wiele dodatkowych elementów : siedzenie dla dziecka, ochraniacze krawędzi, dolną półkę, zamek na monety to jedynie kilka rozwiązań, które ułatwiają obsługę, lub zachęcają do większych zakupów. Zamki na monety mają przede wszystkim wymusić na kliencie pozostawienie wózka w tym miejscu, z którego go zabrał. By umilić zakupy również rodzicom z dziećmi właściciele sklepów często kupują także małe wózki 25 L, albo wózki -zabawki.