Magdalena Warchoł-Koncewicz – obserwacja rynku i trendów zakupowych

Eksperci zajmujący się zawodowo umeblowaniem i wyposażeniem sklepu odpowiadają na pytanie : Co jest najważniejszego w wyposażeniu sklepu?

Magdalena Warchoł-Koncewicz Marketing Manager w ES SYSTEM K Sp. z o.o.:

Myślę, że w tej chwili najważniejsze jest aby obserwować rynek, obserwować jakie są trendy zakupowe, żywieniowe wśród Polaków, ale też globalnie. Ważne żeby nadążać za tymi trendami, a czasami je wyprzedzać, po to aby urządzenia chłodnicze były jak najlepiej dostosowane do potrzeb współczesnego handlu, do tego jak funkcjonują w tej chwili sklepy. Firma ES SYSTEM K produkuje obecnie dużo węższe regały chłodnicze, niż przed dwoma laty. Zajmują one mało miejsca w sklepie, natomiast mają bardzo głębokie półki, takie jak w tradycyjnych, wielkogabarytowych regałach. Wcześniej regały były dużo wyższe, tu pokazujemy regały o wysokości 2 metrów, ale półki mają wciąż o standardowej głębokości 40 cm. Zdołaliśmy je odchudzić, obniżyć ale nie straciliśmy w ogóle na ich pojemności. Poza tym nie przysłaniamy regału ciężkimi elementami konstrukcji – drzwi, ścianki boczne są maksymalnie transparentne.

Regały, które prezentowaliśmy na tegorocznej edycji targów Retail Show pozwalają zaoszczędzić nie tylko miejsce w sklepie. Hercules 13 jest regałem z agregatem własnym i zastosowano w nim ekologiczny czynnik chłodniczy R290, dzięki czemu mebel wypada bardzo dobrze w bilansie energetycznym. Już kilka lat temu, jako jeden z pierwszych polskich producentów zainstalowaliśmy w naszej fabryce profesjonalną stację do napełniania, kontroli i testowania urządzeń czynnikiem R290, który jest przyjazny środowisku naturalnemu. Dziś nasze doświadczenie owocuje bogatą ofertą mebli o bardzo dobrych współczynnikach, gdzie ODP = 0 (potencjał niszczenia warstwy ozonowej), a GWP = 3 (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego). Pozwala to na kompleksowe wyposażenie sklepu, który w zasadzie nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Ma to coraz większe znaczenie zarówno dla bilansu energetycznego sieci handlowej, czy indywidualnego właściciela sklepu. Ale są to także parametry, na które coraz mocniej zwracają uwagę klienci końcowi, którym nie są obojętne kwestie środowiska naturalnego. Widzimy, jaką rzeszę zwolenników zyskała już inicjatywa lokali, w których nie korzysta się z plastikowych słomek. Moda na robienie zakupów w prawdziwie ekologicznym sklepie ma już swoich prekursorów, wkrótce trend ten znajdzie coraz to liczniejszych naśladowców.