Bronisze: przedświąteczna informacja rynkowa

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Szczyt handlowy spodziewany jest jak co roku na dni 13-24 grudnia.

Świąteczne zakupy rozpoczną oczywiście kupcy hurtowi z dalszych części kraju ( województwo: mazowieckie, pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie) i bliskiej zagranicy czyli kraje bałtyckie, Białoruś, Ukraina. W środę i czwartek to ostatni dzwonek dla sklepikarzy i sprzedawców bazarowych z aglomeracji warszawskiej, którzy liczą na sprzyjającą zakupom pogodę w tych dniach.

Na razie sprzedawcy na Rynku Hurtowym Bronisze notują zwiększone zainteresowanie towarami świątecznymi, które mogą poleżeć w magazynie bez większych uszczerbków jakościowych np.

Kapusta kwaszona – 2,45-2,65 zł/kg
Ogórki kwaszone – 6-6,5 zł/kg
Śliwki suszone z pestką i bez – 7,00-9,00 zł/kg
Olej lniany – 3,50-4,50 zł/200 ml
Olej rzepakowy – 2,75-3,50 zł/200ml
Orzechy włoskie – 3,50- 12,00 zł/kg cena zależy od kalibru i odmiany
Orzechy laskowe – 7,00-11,00 zł/kg cena zależy od kalibru i odmiany
Bakalie

Bardzo ważną pozycją w zakupach świątecznych są również cytrusy. W tym sezonie na Rynku oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana pod względem kraju pochodzenia i kalibru. Według zestawienia ceny nie odbiegają od ubiegłorocznych

Zgodnie z oczekiwaniami stanowczo podrożały polskie pomidory i ogórki spod osłon do poziomu 6-8 zł/kg – odmiany czerwone i 8-15 zł/kg odmiany malinowe, ogórki 9-12 zł/kg.
Ziemniaki krajowe również sukcesywnie drożeją i obecnie należy zapłacić za nie od 0,9-1,2 zł/kg.
Ustabilizowały się cen krajowych warzyw kapustnych i korzeniowych i nadal jest zauważalna różnica cen w porównaniu z 2017 rokiem.