Wyjątkowe dziedzictwo smaku ukryte w kryształowej karafce – AEN No. 2 Despina już w Polsce!

Warszawa, luty 2019 r.

W 2018 roku Metaxa świętowała 130. rocznicę powstania. Mistrz Metaksy, Constantinos Raptis, uświetnił tę okazję wprowadzając na rynek dokładnie 130 wyjątkowych karafek Metaksy AEN Cask No. 2 Despina. 10 egzemplarzy tej najcenniejszej kompozycji, jaka powstała w piwnicach słynnego House of Metaxa, trafiło również do Polski.

Mistrzowie Metaxy zawsze wybierali najcenniejsze beczki spośród przechowywanych w piwnicach House of Metaxa, aby uhonorować najbardziej doniosłe wydarzenia z historii tej legendarnej marki. Nieliczne, dębowe beczki z pierwszej destylarni marki w Pireusie stanowią integralną część dziedzictwa Metaxy. I to właśnie one składają się na wyjątkową kompozycję najnowszej Metaxy AEN Cask No. 2 Despina. Stworzony przez Mistrza Metaxy, Constantinosa Raptisa, najbardziej wyjątkowy i ekskluzywny wariant powstał by uhonorować 130. rocznicę narodzin tego legendarnego, greckiego alkoholu. Nazwa tej odmiany Metaxy nie jest przypadkowa, ponieważ jej dwa człony całkowicie oddają jej charakter – AEN to greckie słowo oznaczające nieskończoność, tak jak nieskończona jest historia Metaxy, natomiast Despina to hołd dla żony Spyrosa Metaxy, twórcy marki. Despina Metaxa od momentu śmierci Spyrosa w 1909 roku z pasją kontynuowała jego dzieło, cały czas dążąc do doskonałości w produkcji alkoholi z najlepszych, greckich składników. Jej wyjątkowy, biznesowy zmysł ugruntował status Metaxy, jako jednego z najbardziej wykwintnych alkoholi pochodzących z Europy.

Metaxa AEN Cask No. 2 Despina została skomponowana z najlepszych i najrzadszych destylatów przechowywanych w piwnicach House of Metaxa. To najcenniejsze skarby pokoleń Mistrzów Metaxy, które złożyły się na niesamowity aromat z nutami trufli, dzikich kwiatów i przypraw. Wariant ten, sprzedawany w eleganckich, ręcznie wykonanych karafkach Crystal de Sèvres, zabutelkowany został w liczbie jedynie 130 egzemplarzy. Aż 10 spośród nich trafiło do sprzedaży na polskim rynku. Dostępne są w wybranych, specjalistycznych sklepach (Dom Whisky – Reda, Eluxo – Jelenia Góra, Squad Whisky – Poznań) i najlepszych lokalach gastronomicznych.

Nota smakowa Metaxy AEN Cask No. 2 Despina:

KOLOR: Głęboki odcień mahoniu
AROMAT: Suszone owoce, trufle i mokka, aromat prażonych ziaren, a także orzechy i miód z dzikich kwiatów. Na końcu wyraźnie wyczuwalne nuty aromatycznych cygar.
SMAK: Słodkie przyprawy w towarzystwie suszonych śliwek i rodzynek, z nutą znakomitego syropu winogronowego i subtelnym posmakiem dębowych beczek.
FINISZ: Niezwykle długi, pełen słodkich i pikantnych nut.
ZAWARTOŚĆ ALKOHOLU: 43,5%

Metaxa to marka sama w sobie. Jej historia zaczęła się w 1888 roku w Grecji. Od samego początku sztuka wytwarzania trunku jest pilnie strzeżona i przekazywana tylko w ręce Mistrza. To dzięki niemu każda butelka Metaxy jest gwarancją najwyższej jakości. Szlachetny płyn o głębokim kolorze bursztynu to wyjątkowa kompozycja winnych destylatów, leżakowanych przez wiele lat w baczkach z francuskiego dębu Limousin oraz słodkiego wina Muscat z egejskiej wyspy Samos. Mistrz Metaxy – Costas Raptis wieńczy swoje dzieło maceratem z ziół i płatków róż, nadając trunkowi niepowtarzalny smak.

 CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.