MAGO – dopasowane meble dzięki aplikacji na smartfon

Wybór mebli sklepowych ma niebagatelny wpływ na poziom sprzedaży. W zmierzeniu się z tym wyzwaniem pomocna może okazać się nowatorska aplikacja na telefon.

Czy można „przymierzyć” lady i regały przed zakupem? Sprawdzić, czy zmieszczą się w sali sprzedażowej i umożliwią efektywne wykorzystanie przestrzeni? Okazuje się, że jest to możliwe. Dzięki aplikacji na smartfon AR Shopfitting, przygotowanej przez firmę Mago, detalista jeszcze przed zakupem może sprawdzić, czy dany regał pasuje do jego sklepu.

Rzeczywistość rozszerzona
Dzięki technologii, która łączy świat wirtualny ze światem rzeczywistym można już wirtualnie dopasowywać ubrania, umeblować mieszkanie, a teraz także zabudować salę sprzedaży, dopasować rozmiar, rodzaj i kolor mebli sklepowych. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy jedynie wyposażony w kamerę smartfon.

Pierwsi na świecie
Unikalne rozwiązanie adresowane do detalistów, wprowadziła firma Mago, czołowy producent wyposażenia sklepowego i dostawca rozwiązań dla branży retail. Dzięki pierwszej na świecie aplikacji Mago AR Shopfitting, detaliści będą mogli optymalnie zagospodarować przestrzeń w sali sprzedaży. Aplikacja jest prosta i przyjazna dla użytkownika. Intuicyjna nawigacja pozwoli w kilka chwil zabrać się za projektowanie wnętrza sklepu.

Po wyborze konkretnego mebla można go dowolnie obrócić, obejrzeć z każdej strony, zwiększyć lub zmniejszyć i dopasować do innych sprzętów. Aplikację AR Shopfitting można pobrać na stronie mago.com lub bezpośrednio w APP STORE, bądź też Google Play, wpisując nazwę aplikacji MAGO AR Shopfitting.

Zanim zamówisz, możesz sprawdzić

Rafał Trochimiuk – DIGITAL & E-COMMERCE MANAGER, MAGO

Regały sklepowe są zwykle robione na zamówienie klienta, ale nawet jeśli detalista decyduje się na zakup wyposażania o standardowych wymiarach ,to i tak dopóki nie trafią one do sklepu, nie jest w stanie sprawdzić, czy wybór był trafny. Nieważne, czy właściciel placówki planuje remodeling całego sklepu czy tylko jego części, w aplikacji znajdzie regały o różnym przeznaczeniu – na artykuły ogólnospożywcze, warzywa, alkohol.

Są również boksy kasowe. Dzięki aplikacji AR Shopfitting właściciel sklepu może przed zakupem przetestować dziesiątki rozwiązań. Aplikacja Mago AR Shopfitting jest prosta w obsłudze. Po jej uruchomieniu w smartfonie lub tablecie automatycznie włącza się kamera. Obiektyw należy skierować na fragment sklepu, w którym miałby stanąć nowy mebel.

Po krótkiej konfiguracji można rozpocząć wirtualne przymiarki sprzętów z szerokiej oferty Mago. W aplikacji występują trzy główne grupy produktów – regały sklepowe (podzielone na segmenty spożywcze, DIY,ogród), boksy kasowe – zarówno tradycyjne, jak i samoobsługowe oraz stojaki i stoły promocyjne. Każdy produkt jest opisany, a za pośrednictwem aplikacji można poprosić o więcej informacji.

www.mago.com