CytryNOWE lato z Soplicą

Soplica, lider kategorii alkoholi smakowych na polskim rynku, z impetem wchodzi w letni sezon. Marka przygotowała aż trzy nowe warianty dla wszystkich fanów orzeźwiających smaków.

Soplica nieprzerwanie od ponad 125 lat gości na polskich stołach, dostarczając najwyższej jakości doznań smakowych. Jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych marek alkoholowych w Polsce, cały czas nie zwalnia jednak tempa. Od 2016 roku Soplica jest niekwestionowanym liderem rynku wódek smakowych. Co roku wprowadza do swojej oferty nowe warianty i odkrywa przed konsumentami często zapomniane smaki tradycyjnych, polskich owoców. Z początkiem czerwca Soplica pojawi się na sklepowych półkach z nową linią smakową, w trzech innowacyjnych wariantach, doskonałych na sezon wakacyjny. Nowe smaki Soplicy: Soplica Cytryna-Mięta, Soplica Cytryna-Pigwa i Soplica Cytryna-Malina to rześkie alkohole łączące lekki, orzeźwiający smak cytryny z popularnymi wśród polskich konsumentów owocami i ziołami.

Soplica ma już ponad 30% udziałów w segmencie wódek smakowych i pozostaje jego niekwestionowanym liderem. Jednak ze względu na nalewkowy charakter marki, Soplica uchodzi za produkt sezonowy, chętniej wybierany przez konsumentów w chłodniejszych miesiącach – mówi Klaudia Krupicz, Senior Brand Manager Soplicy. Dlatego też, wsłuchując się w głosy fanów naszej marki, postanowiliśmy otworzyć się również na bardziej orzeźwiające smaki. Wierzymy, że nowe warianty – Soplica Cytryna-Mięta, Soplica Cytryna-Pigwa i Soplica Cytryna-Malina, staną się hitem tego lata, a nasza marka zdobędzie serca jeszcze większej rzeszy konsumentów.

Nowe Soplice Cytrynowe uzupełnione zostały o starannie wybrane smaki tradycyjnych polskich ziół i owoców: orzeźwiającej mięty, aromatycznych i cierpkich owoców pigwy oraz słodkich, soczystych malin. To połączenie zapewnia im kwaskowaty, rześki smak i niespotykany aromat. Lekki charakter nowych wariantów Soplicy podkreślony jest też zmianami opakowania. Niezmienny pozostaje ikoniczny kształt butelki Soplicy a także logotyp marki. Odrębność nowej linii podkreślają duże, centralnie umieszczone cytryny oraz lekkie, rycinowe grafiki na dole etykiet, odwołujące się do drugiego smaku dopełniającego bazowy.

Wprowadzenie do sprzedaży nowych, orzeźwiających wariantów Soplicy wspierane będzie materiałami POS, specjalnymi ekspozycjami w sklepach, kampanią digitalową, letnimi eventami i działaniami PR. Wszystkie trzy smaki będą dostępne w szerokiej dystrybucji od pierwszej połowy czerwca w butelkach o pojemności 100, 200 i 500ml. Rekomendowane ceny nowych wariantów Soplicy to 5,99 zł za 100ml, 11,79 zł za 200ml i 25,89 zł za 500ml.

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Boryś
CEDC
agnieszka.borys@cedc.com
tel. +48 22 45 66 030
tel. kom. +48 691 444 020

Mateusz Marciniak
CEDC
mateusz.marciniak@cedc.com
tel. +48 22 45 66 061
tel. kom. +48 609 700 527CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?

STRONA ZAWIERA INFORMACJE O ALKOHOLU I JEST DOZWOLONA WYŁĄCZNIE DLA OSÓB PEŁNOLETNICH.