Nowe marki, innowacyjne projekty biznesowe – konferencja prasowa Grupy MLEKOVITA i Sokołów S.A.

Rozwój produktów z kategorii sport i fitness oraz innowacyjny projekt biznesowy w segmencie przekąsek były tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez Grupę MLEKOVITA oraz Sokołów S.A. 27 czerwca 2019 r. Podczas konferencji jej uczestnicy mogli zapoznać się z asortymentem nowych produktów oferowanych przez organizatorów oraz zwiedzili linię do pakowania przekąsek serowo-mięsnych i Fabrykę Proszków Mlecznych.

MLEKOVITA dla aktywnych
Dorośli Polacy są mniej aktywni fizycznie niż większość obywateli UE, dużo rzadziej regularnie (raz w tygodniu lub częściej) uprawiają sport (28% przy 40% w UE), rzadziej podejmują również inne formy aktywności fizycznej (38% kontra 44%). Rosną odsetki osób w ogóle nieuprawiających sportu i niepraktykujących żadnych form rekreacji fizycznej. – Dlatego zachęcamy wszystkich naszych konsumentów do większej aktywności fizycznej, przy okazji oferując im produkty wspierające zbilansowaną dietę podczas wysiłku fizycznego oraz pracy nad sylwetką – mówi Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA. – W tym celu wykorzystujemy możliwości naszej ostatniej inwestycji, największej i najnowocześniejszej w historii firmy: Fabryki Proszków Mlecznych, rozwijając kategorię wyrobów sport i fitness. Tym samym wpisujemy się w rosnący trend na zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Rośnie rynek odżywek białkowych – szacujemy, że rynek suplementów diety, w tym z dużym udziałem odżywek białkowych, ma już wartość 4 miliardów złotych i w najbliższych latach wzrośnie o 20-30%.

Spośród odżywek białkowych najczęściej wybierany jest koncentrat białek serwatkowych – zarówno przez tych, którzy chcą poprawić swój wygląd i samopoczucie poprzez amatorskie uprawianie sportu, jak i profesjonalnych sportowców. Białko to bowiem jeden z najważniejszych składników odżywczych. Odpowiednia ilość białka dostarczanego do organizmu wpływa nie tylko na prawidłowy wzrost i rozwój ciała człowieka oraz regenerację uszkodzonych tkanek, ale jest szczególnie ważna dla osób aktywnych – bez względu na ich cele treningowe.

Nowe warianty Super Body Active WPC 80
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom wszystkich chcących sięgnąć po produkty bogate w białko MLEKOVITA wzbogaciła ofertę o szereg produktów skierowanych do takiego grona konsumentów. W tej chwili obok napojów wysokoproteinowych Super Body Active w trzech popularnych smakach: truskawkowym, czekoladowym i bananowym oraz obok najwyższej jakości w 100% naturalnego, czystego koncentratu białka serwatkowego w dwóch wariantach: Herkules WPC 80 i Super Body Active WPC 80, dostępne są też 4 warianty smakowe w linii SBA: waniliowy, bananowy, truskawkowy i czekoladowy w różnych formach opakowania: saszetkach 30 g, torebkach z wygodnym zamknięciem i miarką 700 g oraz słojach z miarką 1000 g i 2270 g. Wszystkie stanowią bogate źródło pełnowartościowych białek (w tym aminokwasów BCAA), które m.in. przyczyniają się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej, oraz wapnia niezbędnego dla mocnych kości i zdrowych zębów.

W przypadku osób o wzmożonej aktywności fizycznej ilość białka dostarczanego do organizmu wraz z posiłkami może być niewystarczająca – często ciężko jest dostarczać odpowiednie ilości białka przy jednoczesnej konieczności ograniczania spożycia pewnych produktów czy dostarczanych z pokarmem do organizmu kalorii. Wówczas nawet najlepiej zbilansowana dieta będzie potrzebowała wzbogacenia w pełnowartościowe proteiny. – Wsparciem są tu nasze produkty: asortyment napojów wysokoproteinowych oraz koncentratów białek serwatkowych WPC 80. Co ważne, MLEKOVITA jest jedynym producentem tego typu odżywek w tak szerokim asortymencie WPC 80 w pełnym cyklu produkcyjnym – od podstaw, od bazy surowcowej – podkreśla Dariusz Sapiński.

Podczas konferencji uczestnicy mogli poznać wspomniany cykl produkcyjny podczas zwiedzania Fabryki Proszków Mlecznych i zapoznać się z produkowanymi tam koncentratami białek serwatkowych SBA WPC 80. Przedstawione zostały również napoje wysokoproteinowe Super Body Active w odświeżonej szacie graficznej, przygotowanej w celu ujednolicenia identyfikacji wizualnej całej linii Super Body Active (SBA) – asortymentu dla osób aktywnych fizycznie.

Nowe przekąski serowo-mięsne
Nowe przekąski serowo-mięsne są dostępne w sieci sklepów firmowych MLEKOVITKA oraz w sieci sklepów własnych Sokołów i Gzella. Dystrybucja jest konsekwentnie poszerzana. Wprowadzenie nowych produktów zapowiedzieli obecni na konferencji reprezentanci partnera, Grupy Chorten: Prezes Zarządu Krzysztof Pakuła i Członek Zarządu Marian Ciepły. – To dwie bardzo znane marki, cenione przez klientów sklepów Chorten. Naszych 1620 placówek handlowych ma szybki dostęp do wszystkich nowości rynkowych, dzięki sprawnie zorganizowanej, własnej dystrybucji Mlekovity i Sokołowa. Bardzo dobrze oceniamy także wciąż poszerzany wachlarz oferowanych produktów. Klienci sklepów Chorten na co dzień wybierają znane od lat wyroby mleczarskie Mlekovity i jednocześnie pytają o nowe produkty, w tym linię bio i bez laktozy. Sokołów z kolei kojarzy się z jakością niezmienianą od lat. Produkty obu marek często obecne w naszych gazetkach promocyjnych, współpracę podejmujemy także poprzez organizację programów lojalnościowych dla konsumentów i naszych partnerów – mówi Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten. – Bardzo popieramy innowacyjne dążenia obu firm i jesteśmy przekonani, że nowa linia przekąsek serowo-mięsnych na stałe zagości na półkach sklepów Chorten. To odpowiedź na trendy konsumenckie dotyczące z jednej strony potrzeby szybkiej konsumpcji w zabieganym świecie, ale przy zachowaniu najwyższej jakości żywności – dodaje szef Grupy Chorten.

Organizatorami konferencji 27 czerwca 2019 r. były Grupa MLEKOVITA oraz Sokołów S.A. Partnerami konferencji były firmy: GEA, Grupa Chorten, Symbiona oraz Tetra Pak.