Grupa Eurocash przedłuża możliwość zgłoszeń do konkursu “Herosi Innowacyjności”!

W odpowiedzi na prośby potencjalnych uczestników konkursu Grupa Eurocash zdecydowała się przedłużyć I etap tegorocznej edycji akcji, do północy 24 lipca. Wszystko po to, by dać szansę stania się Herosami wszystkim, którzy chcą wprowadzić innowacje w swoim sklepie i wokół niego.

Akcja „Herosi Innowacyjności” wystartowała wystartowała 15 maja i jest adresowana do właścicieli lokalnych sklepów współpracujących z Grupą Eurocash. Łączna pula nagród to 1 mln złotych, które przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć na wprowadzenie innowacji w swoim sklepie lub w jego okolicy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest innowacyjność, rozumiana dużo szerzej niż tylko najnowsze technologie – to dopasowanie rozwiązań do potrzeb biznesu przedsiębiorcy, dzięki którym możliwy jest rozwój sklepu oraz podniesienie satysfakcji klientów.

Projekty można zgłaszać w jednej z trzech kategorii tematycznych, które reprezentuje troje ambasadorów.
Pierwszą z nich – Zmieniam świat lokalnie opiekuje się Katarzyna Dowbor, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Kategoria została stworzona dla przedsiębiorców angażujących się w życie lokalnej społeczności, chcących wprowadzić pozytywną zmianę w otoczeniu sklepu. Inwestuję w technologię to kategoria dla osób, które śledzą najnowsze rozwiązania w branży handlowej,podążają za nowinkami technologicznymi i właśnie taką innowację chcą wprowadzić w swoim biznesie. Ambasadorem jest Zbigniew Urbański, dziennikarz technologiczny i prezenter telewizyjny. Ostatnia kategoria – Stawiam na praktyczne rozwiązania zakłada projekty, które wpłyną na usprawnienie pracy w sklepie, a jej ambasadorem jest znany dziennikarz biznesowy i społeczny – Przemysław Talkowski.

Swoje innowacje przedsiębiorcy mogą zgłaszać w jednej z trzech kategorii finansowej. Jury konkursu, złożone z niezależnych ekspertów oraz ambasadorów, wybierze aż 54 projekty, które otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartość 1 mln złotych:
– 1 nagroda w wysokości do 100 000 zł,
– 3 nagrody do 50 000 zł,
– 50 nagród do 15 000 zł.

Po sukcesie poprzednich edycji Herosów, postanowiliśmy kontynuować akcję i dać możliwość przedsiębiorcom na wprowadzenie innowacji, które realnie odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania ich klientów. We wcześniejszych edycjach stawialiśmy na działania skierowane do lokalnych społeczności m.in. poprzez zaangażowanie organizacji pożytku publicznego. Teraz dajemy możliwość przedsiębiorcom, by zgłaszali projekty, które wprowadzą zmiany nie tylko w okolicy, ale także w samych sklepach, co przysłuży się konsumentom – mówi Marta Gampf, Dyrektor Marketingu w Grupie Eurocash. –Wierzymy, że niezależni przedsiębiorcy doskonale znają swoje bliskie otoczenie i wiedzą, jak ulepszać i rozwijać swój biznes.

Po zamknięciu zgłoszeń 24 lipca, od 1 sierpnia do 10 września projekty zostaną poddane ogólnopolskiemu głosowaniu na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Po tym etapie, wszystkie inicjatywy zostaną ocenione przez Jury, a ocena końcowa wniosku będzie sumą punktów za poparcie społeczne (punkty z internetowego głosowania) oraz za biznesowy potencjał pomysłu. Zwycięskie pomysły zostaną ogłoszone 24 września 2019 roku podczas Kongresu Akademii Umiejętności w Łodzi.

Szczegółowe informacje o akcji „Herosi Innowacyjności” oraz regulamin znajdują się na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl .