Hochland z wystawą „White & Black” na Międzynarodowym Forum Mleczarskim!

Międzynarodowe Forum Mleczarskie to największa konferencja branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, która w tym roku odbędzie się już po raz siedemnasty, w dniach od 4 do 6 września w Hotelu Narvil Conference & SPA w Serocku pod Warszawą. Hochland Polska pojawi się na Forum z wystawą “White & Black” prezentującą zdjęcia wykonane przez znanego fotografa Macieja Fiszera z albumu, którego Hochland jest mecenasem.

Forum umożliwia spotkanie z najważniejszymi urzędnikami europejskimi oraz największymi graczami europejskiej branży mleczarskiej. Podczas tegorocznej edycji zostaną poruszone tematy dotyczące m.in. sytuacji na rynku mleka w Polsce, UE i na świecie, Brexitu czy nowych trendów w produkcji mleczarskiej.

Forum Mleczarskie wzbogaci swoim udziałem Maciej Fiszer, fotograf, który przez ostatni rok przygotowywał album o krowach “White & Black”, robiąc przepiękne zdjęcia w gospodarstwach dostawców mleka firmy Hochland Polska. Wybrane prace, pięknie wyeksponowane, można będzie podziwiać właśnie podczas Forum, w foyer Hotelu Narvil. Dodatkową atrakcją jest możliwość zdobycia autografu autora albumu Pana Maciej Fiszera, który będzie obecny na miejscu podczas wystawy. Album „White & Black” będzie dystrybuowany wśród uczestników Forum za opłatą minimalną 100 zł jako cegiełka na rzecz Stowarzyszenia „DROGA”. Pieniądze będą wrzucane do specjalnie zamkniętych przez Stowarzyszenie puszek i przekazane protokolarnie, nie otwierane. O sumie zebranych środków Stowarzyszenie poinformuje po zbiórce. Środki zostaną przekazane Stowarzyszeniu „DROGA”, które posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „DROGA” realizuje wiele projektów: dla ubogich, bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, odrzuconych, uzależnionych, dzieci i dorosłych. Nie rozdaje jednak ludziom jedynie dóbr materialnych, ale pracuje nad tym aby uwierzyli w to, że sami umieją sprostać życiu, biorąc los we własne ręce. Stowarzyszenie „DROGA” działalność charytatywną rozumie przede wszystkim jako naukę radzenia sobie w świecie. Zamiast ryby trzeba nauczyć człowieka łowić i dać mu wędkę. To jest prawdziwa pomoc, taką pomoc Stowarzyszenie „DROGA” chce szerzyć.

Pionierski album „WHITE & BLACK” poświęcony jest w całości życiu krów, mleku, które od nich dostajemy i ciężkiej ludzkiej pracy. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane u dostawców mleka Hochland Polska. Odwiedziny w ponad 100 gospodarstwach rolnych zaowocowały artystyczną monografią. Na 204 stronach i 9 alonżach albumu o wymiarach 290/190 mm znalazły się 144 fotografie, wszystkie czarno białe, wydrukowane specjalnie przygotowanym tritonem i uszlachetnione wybiórczym lakierem offsetowym. Wydawcą albumu jest drukarnia Petit w Lublinie na zlecenie Hochland Polska. Projekt graficzny wykonał Andrzej Dobosz, patronat artystyczny objął Związek Polskich Artystów Fotografików, a patronat medialny – PIX House.

Album „WHITE & BLACK” przedstawia relację człowiek – krowa – człowiek – mleko, mając na uwadze emocje, atmosferę, trud pracy rolnika hodującego krowy i momenty, w których na stole pojawia się mleko czy jego przetwory. Został wypełniony prawdziwymi, nieretuszowanymi zdjęciami – przez wyjątkowego, rzetelnego i zafascynowanego projektem fotografa. Hochland ma szczery szacunek dla swoich partnerów i dostawców – również tych czworonogich. Jesteśmy przekonani, że poruszony w albumie temat nakłoni do refleksji, jak mało szacunku i miłości od nas doświadczają dziś te zwierzęta, na mleku których wyrosły setki pokoleń ludzi. To jednocześnie podziękowanie i głęboki ukłon przed tymi, którzy dzień i noc, w mrozy i upały dbają o te zwierzęta i tym samym o nas. Pomysł na dystrybucję albumu podczas Forum Mleczarskiego połączonego ze szczytnym celem wsparcia Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „DROGA” zrodził się w naszych sercach, wszystkich zainteresowanych inicjatywą serdecznie zapraszamy, warto razem pomagać! – komentuje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Hochland istnieje na polskim rynku od początku lat 90-tych. W Polsce działają dwa zakłady – w Kaźmierzu i Węgrowie. Hochland, Almette, Valbon to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się cała gama produktów, dostępna także dla rynku HoReCa. Doskonały smak i jakość zawdzięczają najlepszym surowcom i technologiom.