Za nami V Międzynarodowy Festiwal Wina – relacja z wydarzenia organizowanego przez TiM S.A.

Producenci z całego świata, najlepsi sommelierzy, panele dyskusyjne i oczywiście degustacje wina.
To atrakcje przygotowane dla uczestników V Międzynarodowego Festiwalu Wina, który odbył się
w warszawskim hotelu Airport Okęcie w środę, 09.10.2019 r. Udział  w imprezie wzięło ponad 1000 gości.

Vintales z RPA, Panul z Chile, Khareba z Gruzji, Le Grand Noir z Francji czy Botter z Włoch. To tylko kilka z winnic, których reprezentanci pojawili się na festiwalu TiM S.A.. Zarówno Nowy Świat jak i ten Stary miały swoje silne przedstawicielstwo, a uczestnicy ochoczo odwiedzali kolejne stoiska by wypróbować wszystkich przygotowanych wina. Impreza rozpoczęła się od uroczystego przywitania prezesa, Mariusza Glenszczyka, który wielokrotnie podkreślał jak ważne jest to wydarzenie. Tak ze względu na możliwość nawiązania nowych relacji biznesowych, jak i ze względu na przyjemność wynikającą ze spotkania z ludźmi, dla których wino jest po prostu pasją. Festiwal jest idealną okazją do tego, by porozmawiać o ulubionych nutach smakowych, nowych odkryciach i planach na przyszłość w tak szerokim gronie. A tych ostatnich TiM S.A. ma wiele, co więcej ma też ambicje by wyprzedzać trendy. Podczas festiwalu ogłoszono, że już niebawem do portfolio produktów dołączą wina z Izraela, a udane podróże po winnicach Armenii i Azerbejdżanu także zaowocują nowymi kontraktami.

Wiedza o winie

Podczas festiwalu odbyły się też panele dyskusyjne poprowadzone przez znanych ekspertów. Chętnych do udziału
w nich było więcej niż przewidzianych miejsc, co potwierdza, że choć pijemy wino od niepamiętnych czasów, to edukacja i dyskusja jest cały czas potrzebna. Panel Winiarski Nowy Świat poprowadził sommelier Tomasz Kolecki, Winiarski Stary Świat Andrzej Strzelczyk, a ABC Winiarstwa Andrzej Woźnikowski. Odbył się także panel pod patronatem firmy badawczej, AC Nielsen poświęcony rynku wina w Polsce. Z prezentowanego raportu za 2017 rok wynika, że wino stołowe jest aktualnie czwartą największą kategorią alkoholową w Polsce, sprzedaż wina musującego wzrosła o 11,7% w 2018 roku, a segment premium urósł aż o 18,9%.

Podsumowując, Międzynarodowy Festiwal Wina był dniem wypełnionym degustacjami i ciekawymi dyskusjami. Jest na co czekać w 2020 roku. Zwłaszcza, że kolejna edycja festiwalu zbiegnie się w czasie z obchodami 30-lecia istnienia dystrybutora.

 

Kontakt:

Katarzyna Miklaszewska, katarzyna.miklaszewska@lbrelations.pl, tel. 720 809 836
Zuzanna Burnicka, zuzanna.burnicka@lbrelations.pl, tel. 535 444 507