Najwięksi producenci w Polsce partnerami programu Promo+. Mechanizmy promocyjne rozwijają lokalny biznes

Grupa Maspex, Grupa Żywiec czy Coca-Cola HBC Polska to tylko kilku największych producentów, którzy przystąpili do programu Promo+ w ramach M/platform. Narzędzie stworzone przez Grupę COMP łączy producentów FMCG z właścicielami rodzinnych, niezależnych sklepów detalicznych, pozwalając im na zwiększenie konkurencyjności oraz poszerzenie oferty.

Cyfrowa platforma usługowa M/platform ma na celu wzmocnienie pozycji małych sklepów na rynku. Umożliwia tradycyjnym placówkom detalicznym współpracę z największymi producentami na bardzo korzystnych warunkach i oferowanie konsumentowi atrakcyjnych promocji. Warunki promocji dopasowywane są do wymagań poszczególnych placówek handlowych. Propozycje promocji zawsze muszą być zaakceptowane przez właściciela sklepu, co daje mu pełną elastyczność i swobodę kształtowania oferty. M/platform integruje się z urządzeniem fiskalnym, dzięki czemu zaawansowany moduł analityczny wspiera detalistę w podejmowaniu trafnych decyzji.

Dołączając do M/platform, sklep zyskuje szereg korzyści. Platforma daje dostęp do korzystnych promocji, w nowoczesnych mechanizmach, skutecznie zwiększających sprzedaż.  Ponadto, w oparciu o analizę danych transakcyjnych, podpowiada, na jaki asortyment postawić, które produkty osiągają ponadprzeciętne wyniki czy jaki jest stan gotówki w kasach. Kierownik sklepu nie musi już podejmować kluczowych decyzji biznesowych „na wyczucie” – mówi Przemysław Chłus, kierownik ds. Trade Marketingu w firmie Comp Platforma Usług.

Konsument oczekuje dziś dobrej lokalizacji sklepu, wygody zakupów oraz indywidualnego podejścia. To wszystko może znaleźć w sklepie zlokalizowanym po sąsiedzku. Małe punkty handlowe dobrze wpisują się w obecne trendy rynkowe, choć nierzadko potrzebują wsparcia, by utrzymać atrakcyjność oferty w dobie silnej konkurencji.

Usługa Promo+ umożliwia właścicielom sklepów oferowanie wybranych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Obsługa programu odbywa się poprzez portal internetowy. Oferty promocyjne dedykowane są przez producentów uczestniczących w programie. Wśród nich znajdują się między innymi Grupa Żywiec, Browar Namysłów czy Grupa Maspex. W wybranych sklepach, biorących udział w projekcie, właściciele mogą oferować specjalne promocje proponowane przez Coca-Cola HBC Polska, Mlekovita, PepsiCo, Hortex lub CEDC. Obecnie integrowane są takie firmy jak Colian, Lorenz Snack-World oraz Wyborowa Pernod Ricard.

Jak wynika z danych COMP, przy zakupie co najmniej jednego promowanego produktu, statystycznie cały koszyk konsumenta rośnie średnio o 60%. Producent zaś zyskuje możliwość szybkiego i masowego kierowania promocji do wielu punktów handlowych, co w konsekwencji istotnie zwiększa jego sprzedaż.

W ramach Promo+ producent może zaproponować detaliście klasyczne obniżki cen, akcje PromoSztuki, „happy hours” oraz zestawy promocyjne. Rozliczenia odbywają się w cyklu tygodniowym. Dzięki M/platform producenci zyskują narzędzia do zwiększania swojej sprzedaży we współpracujących z nimi sklepach detalicznych. Korzyści ma również klient, który uzyskuje dostęp do produktów w promocyjnych cenach blisko domu, po sąsiedzku.

***

M/platform to pierwsza w Polsce cyfrowa platforma usługowa, która w oparciu o niedostępne wcześniej możliwości urządzeń fiskalnych pozwala rozwijać ofertę tradycyjnych punktów handlowych. Platforma integruje narzędzia i usługi wspierające pracę sklepów detalicznych, umożliwia uzyskanie ofert promocyjnych bezpośrednio od producentów FMCG oraz daje możliwość skorzystania z wielu dodatkowych usług takich, jak usługi księgowe, prawne i analityka. W konsekwencji zapewnia tradycyjnemu handlowi detalicznemu konkurencyjność w oczach lokalnych odbiorców.

Usługa Promo+ umożliwia producentom tworzenie promocji na swoje towary i bezpośrednie dedykowanie ich do tradycyjnych punktów handlowych. Zaawansowana analityka umożliwia dopasowanie warunków promocji do wymagań poszczególnych sklepów. Warunki każdej promocji są akceptowane przez detalistę, co pozwala mu na zachowanie swobody kształtowania oferty.

Projekt w obecnej formie jest realizowany od 2018 r. przez Grupę COMP – polską firmę technologiczną, mającą niemal 30 lat doświadczenia w dostarczaniu narzędzi z zakresu bezpieczeństwa IT, sieciowego oraz rozwiązań dla rynku handlu i usług. Aktualny zasięg programu to ponad 9 000 punktów detalicznych na terenie całego kraju.

W gronie producentów, którzy dołączyli do programu, są m.in.:

Producenci aktywni w programie na terenie całego kraju:

 • Grupa Maspex
 • Grupa Żywiec
 • Browar Namysłów

Producenci testujący program w wąskiej grupie sklepów:

 • Coca-Cola HBC Polska
 • Mlekovita
 • Hortex
 • CEDC
 • PepsiCo

Producenci w trakcie integracji z programem:

 • Colian
 • Lorenz Snack-World
 • Wyborowa Pernod Ricard

Więcej informacji:

https://mplatform.com.pl/

https://www.comp.com.pl/