Szukaj:


Czwartek, 22 Lutego 2018




Nowe technologie upraszczają zakupy we wszystkich kanałach sprzedaży


Value Line to nowe rozwiązanie do obsługi gotówki – banknotów i monet – przy małych płatnościach. Sprawdzi się m.in. w piekarniach, sklepach mięsnych i aptekach – Diebold Nixdorf na EuroShop 2017.





EuroShop 2017 to największe na świecie targi przeznaczone dla sieci handlowych. Diebold Nixdorf zaprezentuje na nich pełne portfolio swoich rozwiązań samoobsługowych dla sieci handlowych – aplikacji i usług optymalizujących obsługę gotówki w koncepcji Connected Commerce.
Od 5 do 9 marca w Düsseldorfie w Niemczech na stoisku E62 w hali 6 odwiedzający będą mogli dowiedzieć się o nowych rozwiązaniach samoobsługowych dla wszystkich segmentów i formatów sklepów, a także o rozwiązaniach softwarowych omnichannel.
Według firmy analitycznej RBR, liczba zainstalowanych kas samoobsługowych wzrosła o 5 proc. w 2015 roku, jednak potencjał tego rynku jest jeszcze ogromny. Na przykład w Wielkiej Brytanii jedno na siedem stanowisk kasjerskich w supermarketach zostało przekształcone na stanowisko samoobsługowe.
We Francji ta proporcja to 1 na 22, a w Niemczech 1 na 100. Z drugiej strony, według badania TNT Infratest zleconego przez EHI Retail Institute, ponad połowa konsumentów w Niemczech skorzystałaby z kasy samoobsługowej, gdyby taka była dostępna w sklepie.

Najnowsze rozwiązania kasowe

Na stoisku Diebold Nixdorf podczas EuroShop 2017 będą zaprezentowane najnowsze rozwiązania kasowe:
•    Niedawno wprowadzone rozwiązanie samoobsługowe eXpress, które może być wykorzystane jako niewielkich rozmiarów interaktywny kiosk lub terminal płatniczy, idealny dla małych sklepów spożywczych i wielobranżowych. eXpress pozwala na realizację płatności bezgotówkowych za pomocą karty płatniczej lub smartfona.
•    Hybrydowa kasa samoobsługowa BEETLE /iScan EASY, zapewniająca sieciom handlowym niezrównaną elastyczność – może być wykorzystana zarówno jako terminal samoobsługowy do obsługi mniejszych zakupów poza godzinami szczytu, jak i tradycyjne stanowisko kasowe przy większym ruchu w sklepie.
•    K-One Kiosk, który został stworzony jako szybka pomoc dla klientów w ich podróży po sklepie, w celu polepszenia ich doświadczeń zakupowych. To wszechstronne rozwiązanie może być w prosty sposób dostosowane do aktualnego zapotrzebowania i może służyć do przyjmowania zamówień, obsługi klienta, informowania o produktach, sprzedaży biletów oraz jako kasa samoobsługowa.
•    Nowa Value Line, będąca atrakcyjnym cenowo, podstawowym rozwiązaniem do zarządzania gotówką w sklepie, obsługującym zarówno banknoty, jak i monety. Value Line została specjalnie zaprojektowana do obsługi mniejszych płatności, przez co bardzo dobrze sprawdzi się m.in. w piekarniach, sklepach mięsnych i aptekach.

Usługi mobilne w cenie

Diebold Nixdorf pokaże też w jaki sposób można wprowadzić mobilną obsługę klientów w sklepach stacjonarnych przy wykorzystaniu BEETLE mobile POS. Rozwiązanie to jest modularne i może być rozbudowane o dodatkowe funkcjonalności, na przykład integracja z technologią beaconów może pomóc w bezpośredniej komunikacji z klientem i wprowadzić spersonalizowany marketing one-to-one w sklepie.
Według IDC Retail Insights, oferowanie przez sklepy usług mobilnych staje się równie ważne, jak oferowanie różnorodności produktów, marek i półek cenowych.
Sprawdzanie dostępności produktów online przed wizytą w sklepie, zamawianie online produktów z odbiorem w sklepie, zamawianie online produktów, które aktualnie nie są dostępne w sklepie, dostęp do stanów magazynowych w innych sklepach oraz zwroty towarów nie są już niczym nowym. Diebold Nixdorf za pomocą swojej TP Application Software Suite zaprezentuje historie klientów, mające pokazać w jaki sposób procesy omnichannel mogą być szybko i efektywnie zaimplementowane w różnych środowiskach. Otwarta platforma softwarowa łączy wszystkie punkty kontaktu z klientem i aplikacje sklepowe takie, jak narzędzia lojalnościowe i mobilną obsługę klienta, z systemami back-end, dzięki czemu jest w stanie centralnie kontrolować wszystkie funkcje i zależności pomiędzy poszczególnymi punktami.
„Konsumenci oczekują szybkich, wygodnych i spersonalizowanych doświadczeń zakupowych”, mówi Thomas Fell, senior vice president retail w Diebold Nixdorf. „Nasze kompleksowe portfolio rozwiązań pozwoli sieciom handlowym sprostać tym oczekiwaniom, a także umożliwi im szybkie i efektywne kosztowo dostosowanie własnych procesów i usług dla klientów.”

•    Diebold Nixdorf to globalna firma informatyczna, która powstała z połączenia dwóch światowych gigantów – Diebold oraz Wincor Nixdorf. Dostarczane przez Diebold Nixdorf rozwiązania łączą fizyczny i cyfrowy świat gotówki i transakcji. Firma dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla prawie wszystkich spośród 100 największych instytucji finansowych na świecie oraz dla większości spośród 25 największych sieci handlowych na świecie. W Polsce Diebold Nixdorf prowadzi swoją działalność od 1990 roku.
 






Komentarze:



Przeboje FMCG 2017



Newsletter





O portalu | Reklama | Kontakt | Polityka prywatności | Mapa serwisu created by Visualteam


artykuły spożywcze | branża fmcg | fmcg | franchising | gazeta fmcg | handel w polsce | poradnik handlowca
merchandising | sieci handlowe | sklepy spożywcze | wyposażenie sklepu